Депутати попередньо підтримали проект щодо протидії мобінгу

15 серпня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект № 5748 про протидію мобінгу (цькуванню співробітників на робочому місці).

Про це повідомила співавторка законопроекту, народна депутатка від «Слуги Народу» Юлія Гришина.

«Закон гарантуватиме робітникам правовий захист від цькування під час здійснення трудової діяльності, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок таких дій та/або бездіяльності», – наголосила вона.

За словами Юлії Гришиної, на законодавчому рівні мобінг визначатиметься, зокрема, у таких формах:

    Економічний тиск – нерівна оплата праці, безпідставне позбавлення частини виплат (премій, бонусів тощо).

    Психологічний тиск – створення ворожої, образливої атмосфери, погрози, висміювання, наклепи, нерівномірний розподіл навантаження і задач між працівниками.

    Створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери – ізоляція працівника від трудового колективу, включаючи зміну місцезнаходження робочого місця, незапрошення на зустрічі і наради, в яких він зазвичай бере участь, перенесення робочого місця в непристосовані для цього місця тощо.

«Наступний крок – ухвалити законопроєкт, який передбачає покарання за вчинення цькування на роботі. За ці дії мають бути жорсткі штрафи. Адже, як показує практика, мобінг може призвести не лише до психологічної напруженості чи депресії, а навіть до самогубства», – зауважила співавторка законопроекту.

Ваші юридичні знання на рівні профі? Тоді запрошуємо на інтерактивний тест від LIGA ZAKON до Дня Незалежності України. Наберіть максимальну кількість балів – отримайте корисний чек-лист для роботи.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.