Депутати прийняли закон про створення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування 

Депутати прийняли закон про створення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування 

На пленарному засіданні Верховної Ради прийнято в цілому Закон “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування” (законопроєкт № 5246).

Нагадаємо, парламент прийняв цей законопроєкт за основу на засіданні 27 квітня. Текст проєкту до другого читання не змінився.

Зокрема, визначено, що інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування – це система, яка забезпечує створення, збирання, зберігання, пошук, оброблення і передання матеріалів та інформації (відомостей) у кримінальному провадженні.

Документи, підписані, погоджені в інформаційно-телекомунікаційній системі досудового розслідування з використанням кваліфікованого електронного підпису, їх примірники в електронній та паперовій формі визнаватимуться оригіналами документів.

Електронну систему досудового розслідування під час реалізації своїх повноважень, прав та інтересів зможуть використовувати:

  • слідчий,
  • дізнавач,
  • прокурор,
  • слідчий суддя,
  • суд,
  • захисник (за його згодою),
  • інші учасники кримінального провадження.

Матеріали досудового розслідування, які будуть у системі, передаватимуться, їх копії чи примірники надаватимуть в електронній формі, а за рішенням слідчого, дізнавача, прокурора, слідчого судді, суду, які їх передають чи надають, – у паперовій формі.

Зміни почнуть діяти через шість місяців із дня опублікування закону.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *