Держслужбовці — біженці можуть отримувати грошову допомогу за кордоном, пояснило НАЗК

Держслужбовці — біженці можуть отримувати грошову допомогу за кордоном, пояснило НАЗК

Чи можуть посадовці, які вимушені були покинути територію України через російське вторгнення, отримувати грошову допомогу за кордоном? – Так! — пояснює НАЗК.

Війна росії проти України триває. Через цю безпідставну агресію чимало українок змушені шукати прихистку за кордоном. Через це до НАЗК вже почали надходити питання – чи можуть посадовиці отримувати грошову допомогу за кордоном від іноземних держав.

Якщо особа переїхала за кордон через російську агресію, вона маєте право на соціальну допомогу, навіть якщо ви продовжує працювати публічним службовцем (дистанційно або перейшли на простій).

Соціальну допомогу можна отримувати

  • речами,
  • у грошових виплатах.

Водночас Закон України “Про запобігання корупції” все ж передбачає, що соціальні виплати у грошовій формі потрібно декларувати як дохід. Ми розуміємо, що збирати довідки – це не те, на що мають витрачати громадяни свої зусилля після війни.

Чинне антикорупційне законодавство України не забороняє посадовцям отримувати соціальні виплати, проте має обмеження щодо сумісництва та суміщення.

Саме тому найближчим часом НАЗК ініціює зміни до законодавства, щоб українці, які стали вимушеними переселенцями, не мали декларувати соціальну та гуманітарну допомогу, а також зміни, які не будуть забороняти сумісництво з іншою оплачуваною діяльність на час простою.

  • Зберігайте спокій і отримуйте грошову допомогу від друзів України — запевнило НАЗК.

Нагадаємо, що раніше НАЗК пояснило, що подавати декларації саме під час воєнного стану, не обов’язково. Їх можна буде подпати протягом 90 днів після закінчення воєнного тсану.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *