Держава компенсує роботодавцям ЄСВ за працевлаштування деяких категорій зареєстрованих безробітних

Верховна Рада прийняла урядові законопроекти, спрямовані на активізацію ринку праці та зростання зайнятості серед населення.

Відповідні рішення про схвалення законопроектів № 6067 та 5795 народні депутати прийняли 21 вересня.

Законом (проект № 6067) запроваджується низка новацій, що дадуть змогу удосконалити роботу служби зайнятості, створити нові робочі місця завдяки активним програмам на ринку праці, забезпечать зменшення рівня безробіття.

Зокрема, впроваджується стимулювання для роботодавців у вигляді компенсації ЄСВ або частини заробітної плати з Фонду по безробіттю за працевлаштування:

  молоді, зокрема, на перше робоче місце;

  учасників бойових дій;

  одиноких батьків, батьків дітей з інвалідністю;

  осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку;

  осіб з інвалідністю;

  довготривалих безробітних та інших вразливих категорій громадян.

Окрім того, змінюються застарілі підходи щодо допомоги безробітним у пошуку підходящої роботи, впроваджується європейський метод до виплати допомоги по безробіттю відповідно до страхових принципів – чим більший страховий стаж, тим більше тривалість та розмір виплат, які отримує людина. Запропоновано залучати більше безробітних до громадських робіт з відновлення країни, за що вони отримуватимуть вищий дохід, ніж допомога по безробіттю.

Закон (проект № 5795) також врегульовує низку питань щодо роботи в Україні іноземців та осіб без громадянства. Зокрема:

  встановлюється належний контроль за застосуванням праці іноземців та осіб без громадянства та сплатою ЄСВ шляхом запровадження моніторингу через електронний обмін інформацією між різними органами;

  Державній службі зайнятості надається право оперативно реагувати і скасовувати дозволи на застосування праці іноземців за зверненням правоохоронних органів;

  зменшується навантаження на роботодавців у разі залучення іноземної робочої сили шляхом скасування вимоги щодо виплати заробітної плати іноземцю у розмірі 5 або 10 мінімальних заробітних плат;

  удосконалюється порядок видачі дозволів – ця адміністративна послуга стане доступною через ЦНАП.

За повідомленням Міністерства економіки України

Усі ризики для бізнесу – як на долоні з рішенням LIGA360. Юридичні, договірні, майнові та медіа ризики контролюються з єдиного цифрового простору. Спробуй корпоративне рішення LIGA360 прямо зараз.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *