Державну архітектурно-будівельну інспекцію ліквідують

Володимир Зеленський на виїзному засіданні Уряду запропонував ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію. На думку Президента, це дасть змогу усунути зловживання в будівельній сфері.

За словами В. Зеленського, впродовж останніх років чиновники створили у будівельній галузі безліч корупційних схем та «договірняків». «Найбільшим «джек-потом» була видача дозволів у сфері містобудування. Навіть щодо малого будівництва», – зазначив Президент.

Глава держави нагадав, що з грудня минулого року в Україні почалася боротьба з практикою зловживань у будівельній сфері. Так, запрацював Електронний кабінет забудовника, який надає автоматизовані послуги миттєво та без участі чиновників. За цей час Електронним кабінетом уже скористалися понад дві тисячі разів.

«Найбільш болючими залишаються зловживання при будівництві великих об’єктів. Тому ми ліквідовуємо монополію у сфері містобудування. Скажу три слова, на які чекав весь чесний будівельний бізнес України: ми ліквідовуємо ДАБІ», – заявив Володимир Зеленський.

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, ліквідація Державної архітектурно-будівельної інспекції – це лише перший крок. Далі – внесення змін у законодавство й створення нового державного об’єктоорієнтованого реєстру з публічним порталом, на якому громадяни України, учасники ринку зможуть ознайомитися у вільному доступі зі всією інформацією про кожен об’єкт будівництва в Україні.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що всю інформацію про зміни в будівельній галузі буде розміщено на спеціально створеному інтернет-порталі.

«Для того щоб ми завжди були на зв’язку з ринком, з вами, з активними громадянами, ми створили такий сайт – bezdabi.gov.ua, де ви можете подивитися багато технічної інформації. Виникнуть питання – можна буде поставити ці питання. Є чат-бот, номер телефону, пошта. Що дуже важливо: в цей нестабільний період переходу ви можете нам сповістити про будь-які натяки на корупцію», – повідомив Михайло Федоров.

Кабмін на виїзному позачерговому засіданні ухвалив рішення про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Нагадуємо, що перевірити благонадійність забудовника можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Протестувати сервіс можна за посиланням.

В Україні запрацював електронний кабінет забудовника

Чи покращить інвестиційний клімат скасування пайового внеску на будівництво

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *