Держспецзв’язку зможе перевіряти надавачів електронних довірчих послуг

Уряд затвердив зміни до Положення про Адміністрацію Держспецзв’язку щодо діяльності у сфері електронних довірчих послуг.

Постановою від 19 вересня № 750 зазначене Положення приведено у відповідність із Законом «Про електронні довірчі послуги» (набирають чинності 7 листопада 2018 року), яким розширено повноваження Держспецзв’язку в частині встановлення вимог з безпеки та захисту інформації під час надання та використання електронних довірчих послуг, а також здійснення відповідного державного контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг.

Вона братиме участь у формуванні та реалізації державної політики у сферах електронного документообігу (в частині захисту інформації держорганів та органів місцевого самоврядування), електронної ідентифікації (з використанням електронних довірчих послуг), електронних довірчих послуг. Також до повноважень Адміністрації Держспецзв’язку входитиме встановлення вимог щодо безпеки та захисту інформації для кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг та їх відокремлених пунктів реєстрації і проведення планових та позапланових перевірок цих суб’єктів.

Відтепер Адміністрація Держспецзв’язку також матиме право звертатися до суду в разі виникнення спорів з питань організації спеціального зв’язку та захисту інформації, криптографічного та технічного захисту державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, спорів у сфері електронних довірчих послуг, а також у разі виникнення інших спорів.

Щоб не пропустити найважливіше — підпишіться на наш канал у Телеграм @jurliga t.me/jurliga

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *