Дізнатися про незаконне будівництво та рятувати історичні будівлі можна просто з телефону

Дізнатися про незаконне будівництво та рятувати історичні будівлі можна просто з телефону

Команда Мінцифри продовжує розвивати сферу відкритих даних. Open data допоможе рятувати важливі для міста історичні будівлі.

ГО Мапа Реновації, яка займається збереженням архітектурної спадщини Києва. запустила Telegram-бот. Він дозволить киянам швидко зреагувати на демонтаж історичних будинків та боротися з незаконними забудовами. Завдяки боту, щоб дізнатися про незаконність будівництва, треба лише зробити декілька кліків у телефоні.

У чатботі можна:

  • перевірити дозвільну документацію на будівництво;
  • дізнатися про договори оренди чи актуальні рішення Київської міської ради;
  • моніторити стан та дозволи по будівлі — бот повідомлятиме, якщо раптом зміниться цільове призначення ділянки чи забудовник отримає дозвіл на проведення демонтажних робіт;
  • знайти будівлю на інтерактивній мапі та інформацію про неї ;
  • додати в базу Мапи Реновації будівлю, яка опинилась у небезпеці.

За допомогою бота вже зібрано локації та фото 200 закинутих будівель Подолу. Додаючи ваші фото й спостереження в бот, ви не тільки дізнаєтеся більше про місто, а й допомагаєте захистити архітектурну спадщину від руйнації.

Бот створено Софією Балушкою та Сергієм Євтуховим у межах проєкту «На пошуки закинутого Подолу», що реалізується ГО «Мапа Реновації» у межах «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фонд Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *