Для притягнення до відповідальності росії за злочин агресії буде створено спеціальній трибунал, — Денис Малюська

Для притягнення до відповідальності росії за злочин агресії буде створено спеціальній трибунал, — Денис Малюська

Джерело: minjust.gov.ua

Міністр юстиції України Денис Малюська взяв участь у міжнародній конференції «Кримінальна відповідальність за злочин агресії проти України: які є варіанти правосуддя», яка проходила у Вільнюсі, Литва. Про це повідомляє пресслужба Мінюсту. Міністр брав участь у конференції в онлайн-режимі.

Під час свого виступу Денис Малюська повідомив, що на сьогодні, з огляду на військову агресію російської федерації проти України, Міністерство юстиції збирає факти порушень прав людини для передачі до ЄСПЛ. Крім того, створено веб-платформу для ефективного збору та обробки даних про порушення прав людини з боку рф – Єдиний національний портал збору фактів порушень прав людини російською федерацією в Україні (humanrights.gov.ua). Також, за його словами, кримінальній відповідальності підлягають безпосередні виконавці кожного із вчинених злочинів.

Денис Малюська зазначив, що для притягнення до відповідальності росії за злочин агресії буде створено спеціальній трибунал.

«Для розслідування та притягнення винних до відповідальності за злочин агресії проти України має бути створений спеціальний трибунал. Ми маємо достатньо доказів злочинів росії, тож можемо розраховувати на позитивне для нас рішення суду. Однак дуже вірогідно, що ми матимемо проблеми з його виконанням. Адже, природно, що путін та його команда не приїдуть туди, де буде відбуватися цей трибунал. Тому ми використовуємо всі можливості від визнання росії агресором. Зокрема — економічні наслідки агресії. Мова йде про репарації та компенсації. Ми віримо, що статус агресора допоможе зняти суверенний імунітет із заморожених коштів рф, зокрема центробанку», — заявив міністр юстиції України.

Нагадаємо, Денис Малюська вважає, що для перших вироків щодо воєнних злочинів росії знадобиться щонайменше один-два роки

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.