Для виконання обмежувальних приписів депутати планують впровадити електронні засоби контролю

Для виконання обмежувальних приписів депутати планують впровадити електронні засоби контролю

Депутати зареєстрували законопроєкт №5629, який встановлює особливості застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству.

Зокрема, законопроєкт пропонує доповнити види обмежувального припису забороною наближатися на визначену відстань до особи, яка постраждала від домашнього насильства.

Такий обмежувальний захід пропонують застосовувати до засудженого лише за наявності письмової згоди на це особи, яка постраждала від домашнього насильства, або її законного представника, крім випадку, коли законним представником є засуджений. При застосуванні цього обмежувального заходу на засудженого покладається обов’язок носити електронний засіб контролю.

Електронний засіб контролю – це пристрій, які закріплюватимуть на тілі засудженого пристрою, який дає змогу відслідковувати та фіксувати його місцезнаходження. Такий пристрій має бути захищений від самостійного знімання, пошкодження або іншого втручання в його роботу з метою ухилення від контролю та сигналізувати про спроби особи здійснити такі дії.

Читайте також про правові висновки ВС щодо застосування обмежувального припису, про які раніше писала “Юридична практика”:

  • Избитая деверем женщина не может запретить являться в спорный дом, суд не выдаст ограничительное предписание
  • Новеллы ГПК: ВС указал на условия выдачи ограничительного предписания
  • Условия выдачи ограничительного предписания
  • Как мотивировать заявление о выдаче ограничительного предписания
  • Как выдают ограничительное предписание относительно обидчика, совершившего домашнее насилие

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *