Для реалізації пального треба реєструватися платниками акцизного податку

У листі № 2781/6/99-99-19-03-03-15 ГФС розповіла про реєстрацію суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального, платниками акцизного податку.

Згідно пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 НК платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.

Відповідно до пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 НК особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами по місцезнаходженню юрособ, місцю проживання фізосіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податків здійснюється на підставі представлення особою не пізніше, ніж за 3 робітників дня до початку здійснення реалізації пального, заяви.

Порядок здійснення електронного адміністрування реалізації пального визначений ст. 232 НК.

Також ст. 231 НК встановлений порядок складання акцизних накладних при реалізації пального і їх реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Пункт 58 розділу I Закону № 909 про внесення змін до НК (відносно доповнення НК статтями 231 і 232) відносно введення акцизних накладних при реалізації горючого, Єдиного реєстру акцизних накладних і системи електронного адміністрування реалізації пального, набуває чинності з 1 березня 2016 року.

Отже, платники акцизного податку, які реалізують пальне, для роботи в системі електронного адміністрування пального мають бути зареєстровані в контролюючих органах не пізніше, ніж за 3 робітників дня до початку здійснення реалізації пального згідно пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 НК.

Відмітимо, реалізація пального – це будь-які операції по передачі пального на підставі договорів купівлі-продажу, міни, постачання, дарування, комісії, доручення, поручительства, інших господарських і цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного держоргану або органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу пального на підставі договорів про виробництво з сировини замовника. Не рахуються реалізацією палива операції по передачі горючого на підставі договорів зберігання (пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 НК).

Джерело

Поделиться