До 12 років ув’язнення — прийнято закон про удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність

До 12 років ув’язнення — прийнято закон про удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність та особливості застосування запобіжних заходів за вчинення злочинів проти основ національної та громадської безпеки» (реєстр. № 7186).

Цим законопроєктом криміналізується співпраця з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями на шкоду Україні.

Відповідною статтею 1112 «Пособництво державі-агресору» доповнюється Кримінальний кодекс України.

До відповідальності можуть бути притягнуті:

  • громадянин України,
  • іноземець чи особа без громадянства,
  • за виключенням громадян держави-агресора,

які вчинили умисні дії, направлені на допомогу державі-агресору (пособництво), його збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації державі-агресора з метою завдання шкоди Україні, шляхом:

  • реалізації чи підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора;
  • будь-якої співпраці, у тому числі збір, підготовка та/або передача матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, його збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора;
  • іншої взаємодії з представниками держави-агресора, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, в тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Окрім цього, вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу, якими встановлюється підслідність щодо розслідування кримінального правопорушення, передбаченого статтею 1112 Кримінального кодексу України, за слідчими органів безпеки, а також поширюється на таке кримінальне правопорушення можливість спеціального досудового розслідування (inabsentia).

Також читайте: Ухвалено закон про підвищення ефективності досудового розслідування за гарячими слідами та протидії кібератакам

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *