До Комітету ВРУ надійшли Рекомендації Ради Європи щодо правосуб’єктності на місцевому рівні
До Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування надійшли Рекомендації Ради Європи стосовно формування політики з питань правосуб’єктності на місцевому рівні.
Питання правосуб’єктності на місцевому рівні в Україні є предметом активних обговорень, яке привернуло додаткову увагу міжнародної спільноти. Здебільшого у зв’язку з ухваленням у лютому 2021 року Європейським парламентом резолюції , яка «закликає впровадити концепцію адміністративно-територіальної одиниці як юридичної особи». Пізніше цю концепцію підтримали також акредитовані в Україні посли країн «Великої сімки».
7 квітня 2021 року Комітетом було скеровано запит до Директорки Генерального директорату ІІ – з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи п. С.Самарджіч-Марковіч з пропозицією надати Комітету Рекомендацій Ради Європи з питань правосуб’єктності територіальних громад.
У відповідь Центр експертизи доброго врядування Ради Європи організував діяльність різних видів у рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», а саме:
- було зібрано інформацію від 17 країн (Бельгія, Болгарія, Чехія, Данія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Молдова, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія та Швеція). Підготовлено відповідний Звіт, використовуючи можливості Служби швидкого реагування Європейського комітету з питань демократії та врядування (CDDG) Ради Європи;
- у співпраці з іншими міжнародними партнерами у вересні 2021 року було підготовлено докладні звіти щодо 11 країн (Албанія, Греція, Італія, Латвія, Молдова, Німеччина, Польща, Румунія, Словенія, Франція та Швеція) та відповідний узагальнений Огляд;
- з липня по вересень 2021 року у Києві відбулося шість тематичних зустрічей з різними категоріями українських заінтересованих сторін. Зустрічі проходили у форматі групових інтерв’ю (тривалістю близько 2 годин кожна). Модерувалися національним консультантом Ради Європи відповідно до правил «Chatham House». Офіс Ради Європи в Україні доклав усіх зусиль, щоб на засіданнях були присутні учасники/-ці з різними поглядами; – проведено правовий аналіз поточної ситуації в Україні.
Щодо документу
Рекомендації Ради Європи представлені мовою оригіналу та українською мовою.
Цей документ підготовлено з використанням матеріалів консультантів Центру експертизи доброго врядування Ради Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Документ враховує аналіз питання правосуб’єктності публічних утворень на місцевому рівні у світлі Європейської хартії місцевого самоврядування та поточних дискусій в Україні з цього приводу.