Доброчесність прокурорів та зарплата, як у суддів: про що говорили на конференції щодо реформи прокуратури

Доброчесність прокурорів та зарплата, як у суддів: про що говорили на конференції щодо реформи прокуратури

Сьогодні, 28 вересня, відбулась конференція «Реформа прокуратури України 2019-2021 років: здобутки та подальші кроки», організована Офісом Ради Європи в Україні.

Панельні дискусії були присвячені таким темам:

    реформа прокуратури в Україні у світлі принципів незалежності, прозорості та доброчесності;

    ефективність та професіоналізм діяльності прокурора як орієнтир для подальшого розвитку прокуратури.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова подякувала всім міжнародним партнерам за підтримку та допомогу в проведенні реформи.

“Ми вдячні міжнародним партнерам, які допомогли нам пройти безпрецедентно швидко, в ковідний рік, цю дорогу, вона нам була потрібна. Ми вперше в історії прокуратури розробили Стратегію розвитку органів прокуратури на три роки, до неї – операційний план на ці три роки. Тобто це не голослівно і по ньому ми рухаємось”, – розповіла вона.

Генеральний прокурор зазначила, що завершився перехідний етап реформи – першорядні завдання з атестації кадрів і перезавантаження інституції виконані, а також ухвалене законодавство, яке закріплює результати перетворень. Крім того сформовані органи прокурорського самоврядування – Рада прокурорів та дисциплінарний орган,  які є основою прокурорської незалежності.

“Завжди прокурорів боялися, їх ставили в окрему касту. Ми зараз змінюємо підходи: прокурор – це захисник основоположних, конституційних прав всіх громадян. Тому виходячи із таких посилів ми продовжуємо нашу реформу. Я б казала, що ми продовжуємо свій розвиток. І розвиток органів прокуратури на сьогодні – це робота для людей і постійне самоочищення. За останні півтора роки, що я Генеральний прокурор, ми більше 30 прокурорів, які пройшли атестацію, притягнули до відповідальності за хабарі. І мені здається, що коли система здатна очищуватися сама – тоді вона здатна викликати довіру і у людей, тоді вона здатна бути дійсно тим інструментом, для якого вона створювалась – це справедливість”, – розповіла вона.

Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов вказав, що підтримка реформи кримінальної юстиції залишається пріоритетним питанням для Ради Європи.

Директор з прав людини Генерального Директорату прав людини і верховенства права Ради Європи Крістоф Пуарель зазначив, що на погляд Ради Європи важливими є такі напрямки реформи:

    незалежність і підзвітність;

    доброчесність і довіра громадськості.

Лорена Бахмайєр, консультант Ради Європи, підкреслила важливість прийняття Закону № 113-IX.

Читайте матеріали: Що буде з прокурорами: Закон набрав чинності

Обов’язковість проходження атестації для прокурорів: Закон прийнято

Також вона зазначила, що має бути усунена розбіжність в зарплатах прокурорів і суддів.

“Якщо ми говоримо про розвиток до прокуратури, яка відповідає тому, що ми вважаємо органом судової влади з іншими функціями в системі, то зарплата прокурорів повинна бути співмірною їхній ролі і відповідальності”, – наголосила вона.

Святкові знижки до Дня юриста та 30-річчя ЛІГА:ЗАКОН. Реєструйтеся на презентацію цифрових рішень LIGA360 для юристів й адвокатів НААУ – придбайте рішення зі знижкою 30%. Деталі акції за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *