Додаткові повноваження Кабміну та спрощення прийняття кадрових рішень, – прийнято Закон

Додаткові повноваження Кабміну та спрощення прийняття кадрових рішень, – прийнято Закон

Вчора, 24 березня 2022 року, парламент підтримав спрощення прийняття кадрових рішень та додав повноважень Кабінету Міністрів. Про це йдеться в законопроекті №7153 «Про внесення змін до Законів України «Про центральні органи виконавчої влади» та «Про правовий режим воєнного стану» щодо забезпечення керованості державою в умовах воєнного стану».

Законом визначається, що місцезнаходженням міністерств, інших центральних органів виконавчої влади є столиця України – місто Київ. Однак уряд може визначити інше місце.

Права сільського/міського голови

Врегульовано, що в умовах воєнного стану сільський, селищний, міський голова територіальної громади має право за погодженням з керівником відповідної обласної військової адміністрації приймати низку важливих рішень, якщо:

 • на відповідній території якої не ведуться бойові дії,
 • не утворено військової адміністрації у цьому населеному пункті.

Дозволено сільським, селищним, міським головою запроваджувати тимчасову структуру органів місцевого самоврядування. При цьому працівники, посади яких не входять до тимчасової структури, увільняються від виконання посадових обов’язків на період її дії. У разі неможливості переведення на іншу роботу працівникам, незалежно від їх бажання, надається відпустка без збереження заробітної плати на час дії тимчасової структури. Тимчасова структура органів місцевого самоврядування діє не довше, ніж до 30 днів після припинення або скасування воєнного стану.

Також місцевий голова або керівник виконавчого органу місцевого самоврядування мають право:

 • призначати осіб на посади в органах місцевого самоврядування, керівників комунальних підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління відповідного органу місцевого самоврядування, та
 • звільняти з них за погодженням з керівником відповідної обласної військової адміністрації.

У разі утворення військової адміністрації населеного пункту повноваження сільської, селищної або міської ради, її виконавчих органів протягом дії воєнного часу та 30 днів після його припинення або скасування здійснюються військовою адміністрацією.

Державні органи, підприємства та їх керівники

У період воєнного стану:

 • ліквідація суб’єктів господарювання державного сектору економіки дозволяється виключно за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
 • особи призначаються на посади державної служби, посади в органах місцевого самоврядування, посади керівників
  суб’єктів господарювання державного сектору економіки, комунальних підприємств, установ тощо без конкурсного відбору на підставі поданої заяви.

Таке рішення можуть ухвалити сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради, начальником відповідної військової адміністрації. Окрім заяви подається особова картка встановленого зразка та документів, що підтверджують наявність у таких осіб громадянства України, освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо відповідних посад.

При цьому особа, яка претендує на зайняття на:

 • політичної посади,
 • посади державної служби,
 • посади в органах місцевого самоврядування,
 • посади керівника суб’єкта господарювання державного сектору економіки, комунального підприємства, установи, організації, —

в умовах воєнного стану не подає:

 • декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,
 • документ про підтвердження рівня володіння державною мовою,
 • щодо такої особи у цей період не здійснюється спеціальна перевірка, передбачена Законом України «Про запобігання корупції», та перевірка, передбачена Законом України «Про очищення влади».

Крім того упродовж дії воєнного стану та 30 днів після його припинення або скасування повноваження обласних та районних рад здійснюються відповідними обласними та районними військовими адміністраціями.

Повноваження Уряду

Кабінет Міністрів України в разі введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях:

 • приймає рішення з усіх питань, що потребують законодавчого врегулювання в умовах воєнного стану, з дотриманням статті 64 Конституції України щодо обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина, у тому числі
 • рішення щодо визначення платників податку, об’єктів оподаткування, бази оподаткування, ставок податків, порядку обчислення податків, податкового періоду, строку та порядку сплати податків,
 • строку та порядку подання податкової звітності, податкових пільг та порядку їх застосування;
 • має право за поданням Прем’єр-міністра або особи, яка виконує його обов’язки, приймати рішення про відсторонення міністра від виконання обов’язків та призначення виконувача обов’язків міністра.

Обласні військові адміністрації за погодженням з Генеральним штабом Збройних сил України визначають територіальної громади, на території яких ведуться бойові дії.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *