Доменні спори: українська й міжнародна актуальна практика

Доки існуватиме Інтернет у тій ієрархічній системі, структуру якої визначив Джон Постел у публікації «Структура і делегування системи доменних імен» (RFC 1591) (Domain Name System Structure and Delegation), актуальність тематики доменних спорів і юридичних дискусій не ослабне, оскільки система доменних імен як один із цифрових ідентифікаторів у технологічній структурі мережі Інтернет створює значну кількість викликів для захисту прав інтелектуальної власності.

Подвійна природа доменного імені

Із погляду технології систему доменних імен було розроблено як систему адресації в мережі Інтернет. Як на актуальне джерело технічного визначення доменного імені можна посилатися на поточний регламент публічного домену .UA1, у якому термін «доменне ім’я» визначено як символьне позначення, котре призначено для адресації вузлів мережі Інтернет і розташованих на них мережевих ресурсів (вебсайтів, серверів електронної пошти, мережевих сервісів) у зручній для людини формі. Загалом це визначення відображає основну сутність системи доменних імен як «consistent name space which will be used for referring to resources», концепцію якої відображено в технологічному документі RFC 1034 «Domain Names — Concepts And Facilities». Отже, доменне ім’я з погляду технологій є лише інструментом адресації.

__________

1 Регламент публічного домену .UA. версія 3.2 від 01.11.2013.

Разом з тим уже у 1994 році Джон Постел не виключав можливості збігу доменних імен і торговельних марок, і покладав відповідальність за добросовісне використання на реєстрантів доменних імен як передумову для використання DNS. Окремо зазначено, що доменне ім’я не тотожне торговельному знаку. Якщо дослівно, то пп. 1 п. 4 RFC 1591 стверджує, що «The registration of a domain name does not have any Trademark status».

Детальніше про проблемиіз реалізацією права на захист під час розгляду доменних спорів читайте в материалі ЮРИСТ&ЗАКОН за посиланням.

Щоб отримати доступ до інших матеріалів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН, скористайтеся вільним тестом та оцініть увесь масштаб і переваги послуг, що надаються.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.