Допуск до кваліфіспитів під час воєнного стану можливий без довідок про несудимість і сертифікатів про знання української мови – рішення РАУ

Допуск до кваліфіспитів під час воєнного стану можливий без довідок про несудимість і сертифікатів про знання української мови – рішення РАУ

Рада адвокатів України спростила вимоги до складання кваліфікаційного іспиту на період запровадження воєнного стану в Україні.

Відповідні зміни внесені до Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні 25 березня під час засідання РАУ.

Зокрема, РАУ тимчасово дозволила допуск до складання кваліфікаційних іспитів без надання:

  • довідки про несудимість і
  • документів про володіння українською мовою.

Відповідно до статті 8 закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»: перелік документів, що додаються до заяви, затверджуються Радою адвокатів України.

До переліку цих документів включено, зокрема:

  • довідку про відсутність судимості,
  • документи про знання української мови.

Таким документов може бути:

  • копія про повну загальну середню освіту за умови, що такий документ підтверджує вивчення особою української мови як навчального предмета (дисципліни), або
  • державного сертифікату про рівень володіння державною мовою, яку видає Національна комісія зі стандартів державної мови.

Оскільки за умов воєнного стану та активних військових дій в деяких регіонах отримання цих документів стало об’єктивно неможливим, РАУ дозволила, аби бажаючі складати іспити засвідчували відповідну інформацію у форматі особистих заяв.

Після скасування воєнного стану, ці особи повинні будуть надати необхідні документи до КДКА.

У разі, якщо надана особою інформація не відповідатиме дійсності, видані такій особі свідоцтво про складання іспиту і про право на заняття адвокатською діяльністю будуть анульовані.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *