Довіреності для Пенсійного фонду чи розпорядження грошами можуть бути посвідченими будь-яким нотаріусом України

Довіреності для Пенсійного фонду чи розпорядження грошами можуть бути посвідченими будь-яким нотаріусом України

Довіреності, в тому числі довіреності на представництво інтересів в Пенсійному фонді України та його територіальних органах та структурних підрозділах, довіреності на розпорядження грошовими коштами, управління банківськими рахунками, можуть бути посвідчені будь-яким нотаріусом України, — про це нагадує Володмир Марченко, президент Нотаріальної палати України.

«Нотаріальна палата України отримує численні повідомлення про випадки відмови територіальних органів Пенсійного фонду України та банківських установ у здійсненні представництва за довіреністю. Причина відмов полягає в тому, що нотаріус, який посвідчив довіреність, не включений до затвердженого Мінюстом Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна», — йдеться в пості пана Марченко.

Він наголошує, що вичерпний перелік нотаріальний дій, які вважаються «нотаріальними діями з цінним майном», визначений підпунктом 8 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 164:

довіреностями, які можуть бути посвідчені лише нотаріусами, включеними до Переліку, є довіреності на розпорядження нерухомим майном; управління і розпорядження цінними паперами, корпоративними правами; право доступу до індивідуального банківського сейфа.

Відмова у прийнятті всіх інших довіреностей, обґрунтована відсутністю нотаріуса у Переліку, є неправомірною! Володимир Марченко звертає увагу, що до Переліку не включаються нотаріуси, робоче місце яких розташовано в межах територій, де ведуться активні бойові дії тощо, тому там припиняється доступ до єдиних та державних реєстрів. Однак такі нотаріуси продовжують законно працювати на таких територіях, вчиняти необхідні населенню інші нотаріальні дії.

«У зв’язку з війною велика кількість населення опинилась у надзвичайно складних економічних умовах, і їх кошти в банках та пенсія є засобом до існування. Задля захисту прав особливо чутливих та соціально незахищених верств населення пенсійного віку в умовах війни, усунення порушень чинного законодавства, Нотаріальна палата України просить Міністерство юстиції України, Пенсійний фонду України та Національний банк України провести відповідну роз’яснювальну роботу та вжити необхідних заходів для забезпечення реалізації права громадян та юросіб на представництво», — резюмує пан Марченко.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.