ДПАУ: якому факторингу не варто боятися ПДВ

Питання обкладення ПДВ факторингових послуг роз’яснені ДПАУ в листі № 4928/17/16-1517-26 від 11 березня 2010 року.

Чинне законодавство вказує на різноманітність предмета боргу, поступка (передача) якого за грошові кошти складає поняття факторингу. Так, чинник (банк або фінансова установа, фізособа-суб’єкт підприємництва, право, що має, згідно із законом на проведення факторингових операцій) може придбати право грошової вимоги (ст. 350 ХК, ст. 1077 ГК)вимоги по постачанню товарів і наданню послуг (ст. 3 Закони “Про банки і банківську діяльність”).

Оподаткування операцій за поданням факторингових послуг безпосередньо залежить від предмета боргом, що поступається (передаваного). Торгівля борговими зобов’язаннями за гроші і цінні папери за загальним правилом не є об’єктом ПДВ (підпункт 3.2.5 Закону про ПДВ)але факторинг, як і інкасація вимог, становить з нього виняток.

З іншого боку, є виключення і з обкладення факторингу – випадки, де боргом, що поступається, виражено валютою, цінними паперами, у тому числі компенсаційними (сертифікатами), інвестиційними сертифікатами, іпотечними сертифікатами з фіксованою прибутковістю, житловими чеками, земельними боннами, дериватами.

Факторингові операції з іншими об’єктами обкладаються ПДВ в установленому порядку. “Кошти” як об’єкт боргу звільняють від ПДВ факторингову операцію не лише при первинному, але також і при усіх наступних за ним відступах зобов’язань.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *