Експерти обговорили “справу WebMoney”

Експерти обговорили "справу WebMoney"

Три тижні пройшло з дня проведення обшуку в офісі представництва WebMoney в Україні, в ході якого було вилучено устаткування, особисті речі співробітників, а також заарештовані банківські рахунки. Відносно компанії розпочато досудове розслідування унаслідок того, що діяльність WebMoney в тому вигляді, в якому вона проводилася на території України, не відповідає нормам чинного законодавства.

Для України звинувачення у відмиванні електронних грошей – прецедент, розповів Денис Овчаров адвокат, партнер практики правової безпеки бізнесу АТ “Юскутум”. На його думку, в ситуації з обшуком поки що є багато невиясненого.

У свою чергу, Дмитро Гадомский адвокат, партнер практики IT і медіаправа АТ “Юскутум” відмітив, що поняття “Електронних грошей” непросто визначити, воно не точне. Також юрист сумнівається, що реєстрація платіжних систем в НБУ реально підвищує безпеку операцій.

Старший аналітик WebMoney Ольга Дубинина розповіла, що компанія вже давно намагається пройти процедуру узгодження правил роботи системи в НБУ, але і досі Нацбанк цього не зробив. Деякі експерти зв’язують це з тим, що WebMoney працює в Україні не як платіжна система за законодавством про електронні гроші, а по Цивільному кодексу – з “правом вимоги”.

Неправильною таку позицію WebMoney рахує Олександр Тютюнгенеральний директор платіжної системи ГлобалМани. Він підозріло відноситься і до закордонних серверів WebMoney, і до їх незабезпеченої емісії, і радить зареєструватися в Нацбанку саме як платіжна системаадже правами вимоги розраховуватися не можна.

О. Дубинина, хоч і не згодна з А. Тютюном, але не заперечує, що в майбутньому WebMoney намагатиметься зареєструватися в НБУ як платіжна система. Також вона упевнена, що WebMoney виграє судовий процес, і подію – усього лише непорозуміння і правова колізія. А ось Д. Гадомский вважає цілком вірогідною можливість заборони діяльності WebMoney

Так що ж робити клієнтам WebMoney? Адже на заблокованих рахунках знаходяться засоби більше двох мільйонів громадян України. “Набратися терпіння – радить О. Дубинина. – Ми не сидимо, склавши руки, подаємо позови стосовно розблокування рахунків”.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *