Етична рада та Конкурсна комісія можуть розпочати роботу вже цього тижня — Офіс Президента України

Етична рада та Конкурсна комісія можуть розпочати роботу вже цього тижня — Офіс Президента України

Етична рада та Конкурсна комісія можуть розпочати роботу вже цього тижня — Офіс Президента України

джерело: www.president.gov.ua

30 жовтня 2021 року відбулася робоча зустріч в Офісі Президента України щодо імплементації судової реформи. Зокрема обговорювалися строки коли запрацюють Етична рада та Конкурсна комісія.

У заході взяли участь:

 • представники Офісу Глави держави,
 • Верховної Ради,
 • органів судової влади та
 • посольств країн G7 і ЄС в Україні.

Учасники засідання відзначили визначення 23 жовтня Радою суддів України кандидатів за її квотою до першого складу Етичної ради при Вищій раді правосуддя (ВРП).

Голова Ради суддів Богдан Моніч запевнив, що делеговані Радою члени Конкурсної комісії для відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) готові розпочати роботу і лише чекають на долучення до цього процесу делегованих у комісію міжнародних експертів.

Заступник глави місії у Посольстві Великої Британії в Україні Ніколас Гаррокс зазначив, що, за його інформацією, делеговані до складу Конкурсної комісії ВККСУ міжнародні експерти також готові до роботи, однак:

 • незабаром має відбутися підготовча зустріч,
 • вона передуватиме першій офіційній зустрічі комісії.

Нагадаємо, що ВРП уже щонайменше тричі запрошувала міжнародних експертів на підготовчі зустрічі, однак щоразу в них брали участь представники посольств.

Паралельні процеси

Загалом йшлося про те, що Етична рада та Конкурсна комісія почнуть роботу одночасно і паралельно.

«Я дуже сподіваюся, що наступного тижня ми побачимо рішучі кроки, щоб обидва процеси рухалися вперед», — наголосив голова Комісії з питань правової реформи при Президентові України, голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас.

Голова парламентського Комітету з питань правової політики Андрій Костін висловив переконання, що

 • Етична рада при ВРП та конкурсна комісія ВККСУ мають запрацювати якомога швидше,
 • розв’язання проблеми дефіциту кадрів у судах є пріоритетним завданням судової реформи.
 • у той же час 15 кандидатів до складу ВРП чекають на створення Етичної ради, щоб проходити відповідні перевірки.

Заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов зазначив, що в процесі судової реформи не можна допустити зупинки у виконанні Вищою радою правосуддя своїх повноважень.

На цій позиції наголосили також Сергій Іонушас та Голова Верховного Суду Валентина Данішевська. Пані Данішевська також додала, що подання Пленуму ВС до Конституційного Суду від стосовно закону про ВРП не має на меті зупинити чи заблокувати судову реформу.

В. о. голови ВРП Олексій Маловацький підкреслив, що ВРП зробила зі свого боку всі підготовчі кроки для того, щоб запрацювала конкурсна комісія ВККСУ.

Позиція іноземців

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін наголосила:

 • реформування ВККС та ВРП повинно відбуватися одночасно,
 • Вища рада правосуддя відіграє важливу роль у формуванні Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

«Ми сподіваємося, що незабаром буде сформована Етична рада, а ВККС і ВРП зможуть спільно працювати над заповненням необхідних вакансій. Також, безперечно, ми очікуємо, щоб делеговані до конкурсної комісії міжнародні експерти працювали невтомно та спільно з українськими колегами. Це незалежні від нас люди, і ми ніяк не можемо втручатися в їхню роботу», – зазначила вона.

Учасники зустрічі також обговорили питання щодо можливості внесення змін до чинного законодавства під час реалізації реформи ВРП з метою його вдосконалення на шляху до якнайшвидшого завершення судової реформи.

Раніше ми писали про неготовність міжнародних експертів до роботи в Етичній раді та Конкурсній комісії.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *