Європарламент ухвалив резолюцію із закликом надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС

Європарламент ухвалив резолюцію із закликом надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС

Сьогодні 438 голосами «за» Європейський Парламент підтримав резолюцію щодо зовнішньої, безпекової та оборонної політики ЄС після агресивної війни росії проти України. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Євродепутати зокрема підтримали:

  • Європарламент рекомендує Раді ЄС надати Україні статус кандидата до ЄС назвавши це «чітким політичним сигналом солідарності з народом України».
  • Європарламент рекомендує «без зволікань надати зброю у відповідності до потреб, висловлених українською владою, зокрема використовуючи Європейський інструмент підтримки миру та координаційний центр, а також за двосторонніми угодами між державами ЄС і Україною».
  • Резолюція також закликала підтвердити, що «Україна, як і будь-яка інша країна, має суверенне право самостійно ухвалювати рішення щодо своїх політичних альянсів і економічної інтеграції, без втручання інших країн».
  • Європарламент рекомендує підтримати й «розслідування воєнних злочинів, вчинених Росією в Україні, включно з закликом до спеціального трибуналу ООН».

Крім того, на думку Європарламенту, ЄС слід запровадити вторинні санкції щодо організацій і третіх країн, які допомагають росії обходити санкції. Резолюція закликає і детально вивчити вплив обмежувальних заходів на росію.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.