ФДМУ пропонує запровадити штрафи за недопуск на перевірку держпідприємств

Фонд державного майна України пропонує запровадити відповідальність керівників держпідприємств за недопуск до проведення аудиту і несвоєчасне подання фінплану.

Відповідний законопроєкт № 8293 зареєстровано у Верховній Раді, повідомляє пресслужба Фонду держмайна.

Фонд держмайна пояснив, чому ініціював зазначений проєкт: зокрема, ФДМУ стикнувся з неодноразовими недопусками до проведення внутрішнього аудиту підпорядкованих держпідприємств. Наприклад, протягом 2021 – 2022 років представників Фонду не допустили до перевірки на «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» (державна частка 68,009 %) і на завод «Квант» (державна частка 73,28%).

Крім того, Фонд держмайна зазначає, що часом стикається з бездіяльністю керівників держпідприємств. Наприклад, 119 держпідприємств невчасно подали на затвердження фінансові плани на 2021 рік, а ще більша їх кількість (138) – на 2022 рік. При цьому взагалі не подали фінплани на 2021 рік 443 держпідприємства і на 2022 рік 519.

Для вирішення цих проблем Фонд держмайна запропонував встановити відповідальність керівників за недопущення до проведення внутрішнього аудиту, а також за несвоєчасне подання на розгляд, погодження або затвердження річного фінансового плану та звіту про його виконання.

Розмір штрафу, який запропоновано накладати на керівників держпідприємств за недопуск до аудиту, коливатиметься від однієї до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за неподання фінплану – від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів.

Також Фонд ініціював посилення відповідальності за порушення вимог органів приватизації щодо своєчасного подання достовірної інформації про об’єкти приватизації, які підлягають продажу, або подання інформації не в повному обсязі. Розмір відповідальності керівників держпідприємств за ці порушення пропонується встановити на рівні від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Захистіть свій бізнес інформацією у новому році. Тільки до 31 грудня ви можете підключити до 5 співробітників компанії до LIGA360 та отримати знижку 30%. А ще ви отримаєте додаткові сервіси медіамоніторингу та договірної роботи. Дізнайтесь більше переваг LIGA360 за посиланням.

Джерело

Поделиться