Форум із боротьби з підробками та піратством: потрібно посилити відповідальність

19 квітня в Києві почався ІІ Міжнародний форум по боротьбі з підробками і піратством «Контрафакт і піратство — загроза національної безпеки і економіці», організатором якого став Український альянс по боротьбі з підробками і піратством.

Юристи, патентні повірені, представники держави і бізнесу обговорили актуальні проблеми виявлення контрафактної продукції і боротьби з піратством як в Україні, так і за кордоном.

Головною проблемою у боротьбі з підробками, на думку юристів, являється відсутність реальної відповідальності для їх виробників і розповсюджувачів. Особливості залучення «піратів» до карної відповідальності озвучив заступник начальника юридичного відділу патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» Євгеній Компанец. За його словами, вилучення з ст. ст. 176, 177, 203-1, 229 УК положень про конфіскацію і знищення контрафактної продукції йде в розріз з вимогами TRIPs і європейських директив. Необхідним заходом є посилення санкцій за порушення прав інтелектуальної власності, оскільки у більшості випадків незаконне використання товарного знаку або створення дисків приносить порушникові значно більше, чим сума штрафу, передбачена УК.

Глава Всесвітньої групи по боротьбі з підробками Джон Андерсон

Про необхідність встановлення комунікацій з правоохоронцями відмітив і Микола Фаергольддиректор по роботі з партнерами медіагрупи StarLightMedia. Він представив ініціативу «Чисте небо», яка тісно співпрацює з киберполицией. Спільними зусиллями їм вдалося добитися закриття найбільшого «пірата» країни. Найближчим часом планується також створити чорний і білий список сайтів, якими зможе керуватися правовласник при виборі майданчика для розміщення контенту.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *