Гетманцев роз’яснив, які штрафи діють за провезення готівки за кордон

Гетманцев роз’яснив, які штрафи діють за провезення готівки за кордон

У своєму Telegram-каналі Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев роз’яснив, які штрафи діють за провезення готівки за кордон.

“Шановним друзям, які занепокоїлися прийняттям ВР законопроєкту № 6051 про зменшення санкцій за вивезення іноземної валюти за кордон в якості лікбезу хочу повідомити, що саме питання конфіскації валюти в цьому випадку визнано не конституційним Конституційним Судом України. Саме з підстав невідповідності покарання правопорушенню. Таким чином на сьогодні штраф складає 1700 грн незалежно від обсягу валюти, а конфіскація не передбачена навіть для заборонених до переміщення товарів.” – зазначив Голова Комітету.

Разом з тим він зазначає, що сплата ж штрафу сама по собі не буде підставою пропустити через митний кордон валюту без відповідних документів (довідки).

Крім того Данило Гетманцев  акцентує увагу на тому, що тим, хто намагатиметься «втекти» з готівкою понад 10 тис євро у валізах слід пам’ятати, що без відповідної довідки банку така готівка не буде пропущена через кордон, незважаючи на будь-які штрафи.

Запроваджений 20% штраф від суми, що перевищує 10 тис євро, застосовуватиметься виключно у випадку недотримання встановленої форми декларування такої валюти. Якщо ж вона переміщуватиметься з приховуванням або поза митним контролем, то це вже інші статті. За якими доведеться сплатити штраф 100 % вартості з конфіскацією всієї суми валюти.

“Тому дихаємо рівно та не будуємо конспірологічні теорії.” – напрікінці зазначив Данило Гетманцев.

Нагадаємо, що Національний банк унормував низку питань стосовно порядку ведення касових операцій.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *