Голова Ради суддів Богдан Моніч просить Президента призначити суддів: судочинство у деяких судах – на межі припинення

Голова Ради суддів Богдан Моніч просить Президента призначити суддів: судочинство у деяких судах – на межі припинення

Голова Ради суддів України Богдан Моніч офіційно звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням призначити суддів, щодо яких Вищою радою правосуддя були внесені відповідні подання.

Про це повідомляє пресслужба РСУ.

У зверненні зазначено, що у деяких судах у зв’язку з закінченням повноважень суддів, необранням суддів безстроково, не складенням суддями присяги, судочинство здійснюється на межі припинення.

Крім того, така ситуація призводить до погіршення оперативності та якості розгляду судових справ, знижує рівень захисту прав і свобод людини і громадянина, у зв’язку з чим виникають серйозні проблеми із забезпеченням реалізації принципу доступності людей до суду та забезпечення їх права на вирішення судом справи упродовж розумного строку.

Голова Ради суддів України також звернув увагу, що частиною другою статті 80 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що Президент України видає указ про призначення судді не пізніше тридцяти днів із дня отримання відповідного подання Вищої ради правосуддя.

Одночасно він попросив Президента надати Раді суддів України інформацію про загальну кількість нерозглянутих подань Вищої ради правосуддя про призначення кандидатів на посади суддів, які були внесені Президенту України.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *