Голова ВС просить створити умови праці для суддів, які виїхали з окупованих територій

Голова ВС просить створити умови праці для суддів, які виїхали з окупованих територій

Найближчим часом буде оголошено про можливість тимчасового переведення суддів. Зокрема суддів з окупованих територій. Для цього треба створити умови праці для суддів, які можуть працювати.

Про це зазначив Голова Верховного Суду Всеволод Князєв, повідомляє прес-центр судової влади.

«Переважно для переведень будуть запропоновані ті суди, до яких передано підсудність справ із судів, які зупинили свою діяльність. Насамперед розглядатимуться питання щодо суддів, які перебувають на окупованих територіях» — підкреслив очільник ВС.

Після деокупації і стійкого покращення ситуації в регіоні судді повертатимуться до судів, у яких вони працювали раніше.

Нагадаємо, що за відсутності повноважного складу ВРП, рішення про відрядження судді до іншого суду приймає Голова ВС.

Також Всеволод Князєв поінформував, що ВС надіслані листи головам апеляційних судів і керівникам ТУ ДСА України з проханням надати інформацію про суди, які розміщені всередині або в безпосередній близькості до об’єктів військового, оборонного призначення та критичної інфраструктури.

Надана інформація буде проаналізована, і на її основі ухвалюватимуться рішення про подальше місцезнаходження та роботу таких судів. Це потрібно щоб мінімізувати можливість настання трагічних наслідків.

«Якщо є обґрунтовані сумніви щодо можливості здійснення правосуддя в поточних умовах, голова суду або збори суддів можуть через ТУ ДСА України звернутися до Голови ВС з проханням про зупинення діяльності відповідного суду і передачу підсудності до іншого суду», – зазначив Всеволод Князєв.

Окрім того пан Князєв вказав на необхідність мінімізації розгляду справ у відкритих судових засіданнях. За можливості треба розглядати справи в порядку письмового провадження.

«Жоден суддя не буде притягнутий до дисциплінарної відповідальності за порушення строків розгляду справ в умовах воєнного стану, адже життя і здоровʼя людей – на першому місці» – наголосив Всеволод Князєв.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.