Господарська юстиція святкує 30-річчя

Господарська юстиція святкує 30-річчя

Господарська юстиція святкує 30-річчя

Сьогодні, 4 червня 2021 року в приміщенні Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду відбулися урочисті збори з нагоди 30 річниці від дня створення господарських судів. У заході, окрім чинних суддів, взяли участь також державні арбітри у відставці, судді місцевих та апеляційних господарських судів у відставці, працівники апаратів господарських судів.

«Господарська юстиція завжди забезпечувала розгляд справ у найкоротші строки. Приємно що найкращі свої риси вона зберігає і сьогодні» — сказала у вітальному слові голова Верховного Суду Валентина Данішевська.

Вона пригадала, часи роботи у арбітражному суді, підкресливши, що тоді, яка кількість справ не знаходилась би у провадженні, їх розглядати було легко, бо була довіра до суддів та арбітрів, повага до них.

«Мрію і дбаю про те, що часи неналежної поваги до суддів минуть» — заявила голова ВС.

Голова КГС ВС Богдан Львов підкреслив, що господарські суди в Україні з’явилися ще до проголошення незалежності, адже економічні відносини були драйвером політичних і суспільних змін у державі. Він пригадав усіх, хто розвивав систему судів, хто роками працював, здобуваючи авторитет судової влади. Богдан Львов підкреслив, що система функціонує не тільки завдяки суддям, а й працівникам апарату: «Апарат — це станова сила судової системи».

Говорячи про виклики сучасності для господарських судів Богдан Львов зауважив, що вони ті ж самі, що й для влади в Україні загалом: «Буде величною Україна — будуть при повазі і суди».

Також колег з господарської юстиції привітали голова Вищого господарського суду України у відставці Сергій Демченко, голови касаційних судів у складі ВС: адміністративного — Михайло Смокович та кримінального — Станіслав Кравченко. Від імені колег-цивілістів виступила суддя, секретар палати Касаційного цивільного суду у складі ВС Марина Червинська.

Свої привітання від імені органів суддівського врядування висловили в.о. голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, голова ради суддів України Богдан Моніч, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук та в.о. голови Державної судової адміністрації Олексій Сальніков.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.