Гройсман розповів, яким буде новий закон про місцеві вибори

Гройсман розповів, яким буде новий закон про місцеві вибори

Експертна група з питань підготовки законопроекту “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів” підготувала текст відповідного законодавчого акту і передасть його на розгляд профільного Комітету.

Голова ВР Володимир Гройсман підкреслив, що законопроект повністю відповідає Коаліційній угоді.

При цьому керівник парламенту нагадав, що у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект про вибори місцевих рад. Тому парламент розглядатиме декілька законопроектів.

“Я хотів, щоб групою, експертним середовищем був підготовлений один проект закону з укладеннями наших партнерів, наприклад, Ради Європи… …Але, на жаль, так не вийшло, оскільки депутати почали реєструвати свої закони, і, таким чином, буде ряд альтернативних законів, які, напевно, треба буде об’єднувати в одина усе найкраще з різних проектів брати в основу того закону, який може об’єднати 226 депутатів для голосування”, – сказав спікер.

Фінальний законопроект, який розглядатиметься в сесійному залі, повинен відповідати декільком важливим критеріям:

– забезпечення голосування по відкритим спискам,

багаторівнева система – ради сіл, селищ і невеликих міст обиратимуться по мажоритарній системі, а ради великих міст – за системою відкритих списків. Дискусія відносно системи проведення виборів районних і обласних рад доки триває.

Також В. Гройсман повідомив, що запропоновані ініціативи відносно введення прохідного бар’єру для партій і блоків і по оптимізації кількості депутатів місцевих рад.

Джерело: ВР

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *