Готуються зміни в законодавство про ОСМД

Створення ОСМД є пріоритетним завданням реформування житлової сфери, вважає Міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Геннадій Темник. Проте законодавство, яке діє в цій сфері, є застарілим і не дозволяє належним чином виконувати об’єднаннями свої функції.

Міністр на недавній нараді звернувся до народних депутатів України з проханням посприяти швидкому розгляду Комітетом ВР з питань будівництва і ЖКГ тих законопроектівякі вже зареєстровані у Верховній Раді: № 3669 “Про особливості управління багатоквартирними будинками” і № 3793 “Про стосунки власності у багатоквартирному будинку”.

“Ухвалення цих законопроектів нададуть можливість врегулювати низку проблемних запитань відносно створення і функціонування ОСМД, забезпечать подальше формування інституту ефективного власника житла, дадуть можливість вибирати способи управління загальним майном і забезпечать створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг”– упевнений Міністр.

За словами народного депутата України Володимира Сальдо (одного з авторів проектів), названі законопроекти розроблені спільно з фахівцями Міністерства, і тепер необхідно докласти усі зусилля, щоб їх допрацювати, врахувавши зауваження і пропозиції як парламентарів, так і усіх зацікавлених осіб.

Також в ході наради обговорили питання передачі будинку на баланс ОСМД. Іноді колишні балансодержатели перешкоджають, і це ускладнює управління багатоквартирним будинком ОСМД. Прозвучали пропозиції внести зміни до законів про ОСМД і про ЖК-послуги відносно виключення терміну “балансодержание”. А також внести зміни в постанову Кабміну № 1521 від 11.10.2002, якими передбачити, що у разі відсутності колишнього балансодержателя, або у разі нетвердження у встановлений термін колишнім балансодержателем своєї частини комісії, ОСМД має право прийняти будинок на баланс в односторонньому порядку і скласти відповідний акт приймання.

Серед пропозицій також:

– внести зміни Земельний кодекс та ін., якими передбачити віднесення земельної ділянки багатоквартирного будинку у спільну власність співвласників такого будинку, а не ОСМД або когось іншого;

– автоматичне формування земельної ділянки багатоквартирного будинку і реєстрації його в Державному земельному кадастрі без ухвалення додаткових спеціальних рішень органами місцевого самоврядування;

– особливості державної реєстрації права власності на земельну ділянку багатоквартирного будинку за співвласниками багатоквартирного будинку.

Необхідність в таких змінах викликана поширеними випадками, коли місцеві ради ухиляються від ухвалення рішень про надання земельної ділянки у власність ОСМД.

Джерело: Минрегион.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *