Гроші, робота, житло: Уряд затвердив програму допомоги українцям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії

Гроші, робота, житло. Три основні напрямки, які охоплює програма допомоги українцям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії. Відповідне повідомлення з’явилось на Урядовому порталі.

    Гроші

Держава виплатить кожному переселенцю в Україні мінімальну грошову щомісячну допомогу в сумі 2 тисячі гривень.

“Просто, через “Дію”, на картку в банку. Без зайвих паперів. Без бюрократії. Всім, хто переїхав з районів активних бойових дій”, – йдеться в повідомленні.

Також 3 тисячі гривень будуть виплачені на кожну дитину, яка через війну, через всі ці жахіття вимушено переїхала в більш безпечні регіони.

    Робота

Розпочинається програма працевлаштування всіх переселенців. Для цього держава починає виплати тим роботодавцям, які беруть на роботу переселенців з постраждалих регіонів.

Виплата становитиме 6500 гривень за кожного працевлаштованого.

“Ці кошти роботодавці будуть витрачати на оплату праці таких працівників. Ще раз звернусь до підприємців. Держава підтримує вас у вашому бажанні продовжувати роботу там, де це можливо. Повна дерегуляція бізнесу, спрощення податкової системи, доступні кредити”, – додав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

    Житло

Тиждень тому Уряд вже прийняв рішення про механізм компенсації комунальних витрат громадам, які надають безкоштовний прихисток переселенцям у школах, садочках, будинках культури та комунальних установах.

“Тепер ми доповнюємо програму, щоб компенсацію за комунальні платежі також отримували сім’ї, які приймають переселенців у себе вдома.

Всі ті, хто відгукнувся на біду, надав дах переселенцям, надав безкоштовний прихисток, отримуватимуть 450 грн в місяць за кожного, кому допомогли, на компенсацію комунальних послуг”, – розповів Прем’єр-міністр.

Зазначається, що всі три програми вже затверджено Урядом. Їхня реалізація починається вже сьогодні, 21 березня, з реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦНАПами. З 30-го березня можна буде здійснити реєстрацію через “Дію”.

Підтримка експертів щодо бізнес-діяльності в умовах воєнного стану – на каналі LIGA ZAKON. Запитай фахівця щодо оплати податків, персоналу та інших важливих аспектів бізнесу.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *