Як оформити 14-денну відпустку при народженні дитини – Кабмін затвердив порядок

Як оформити 14-денну відпустку при народженні дитини – Кабмін затвердив порядок

На сьогоднішньому засіданні Кабінет Міністрів затвердив Порядок надання відпустки при народженні дитини (проєкт документа).

Порядок розроблено на виконання Закону № 1401-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною”, який набув чинності 10 травня.

Зокрема, документ вводить новий вид відпустки – оплачувану відпустку при народженні дитини тривалістю 14 календарних днів.

Право на відпустку має:

 1. чоловік, дружина якого народила дитину;
 2. батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
 3. баба або дід, інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Відпустка надається одноразово тривалістю, що визначається працівником у письмовій заяві про її надання, не пізніше ніж протягом 3 місяців із дня народження дитини.

Відпустку потрібно використати не пізніше від 104-го дня з дня народження дитини, компенсувати чи поділити її на частини не можна.

Для надання відпустки чоловік, дружина якого народила дитину, разом із заявою має подати:

 • документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини,
 • або свідоцтво про народження дитини,
 • свідоцтво про шлюб.

Батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, має надати:

 • документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини,
 • або свідоцтво про народження дитини,
 • довідку про реєстрацію місця проживання.

Баба або дід, інший повнолітній родич дитини мають подати:

 • документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини,
 • або свідоцтво про народження дитини,
 • заяву одинокого батька, у якій засвідчується невикористання ним такої відпустки та зазначається особа, що здійснюватиме догляд за дитиною.

Статус одинокого батька підтверджують свідоцтво про смерть матері дитини або рішення суду про позбавлення її батьківських прав, визнання безвісно відсутньою чи оголошення померлою.

Для підтвердження статусу одинокої матері потрібно подати копію витягу з Реєстру про державну реєстрацію народження дитини чи довідки про народження із зазначенням відомостей про батька або свідоцтво про смерть батька чи рішення суду про позбавлення його батьківських прав, визнання безвісно відсутнім чи оголошення померлим.

Працівник, який протягом 3 місяців із дня народження дитини був звільнений та працевлаштований на інше підприємство, до заяви має подати довідку про невикористання відпустки на попередньому місці роботи.

Тривалість відпустки не збільшується в разі народження двох і більше дітей від однієї вагітності.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *