Як перевірятимуть бізнес щодо завищення цін на товари: роз’яснення ДПС України

Як перевірятимуть бізнес щодо завищення цін на товари: роз’яснення ДПС України

Податкові органи розпочинають проведення фактичних перевірок платників податків щодо яких надійшла інформація про недотримання законодавства сфері ціноутворення.

На порушників очікують вилучення необґрунтовано одержаної виручки та штраф.

Про це повідомляє ДПС України.

Повноваження на здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення» тимчасові. Вони діятимуть на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Такі повноваження податковим органам Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо адміністрування окремих податків у період воєнного, надзвичайного стану» № 2173-IX від 1 квітня 2022 року

Податківці не здійснюватимуть контроль за ціновою і тарифною політикою у сферах енергетики та комунальних послуг.

«Відтепер і до припинення або скасування воєнного стану в Україні, податкові органи здійснюватимуть контроль за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки), крім контролю цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг шляхом проведення фактичних перевірок» — повідомляють в ДПС України.

Перевірки будуть проводитися у випадку:

  • отримання державних органів або органів місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення;
  • отримання письмового звернення покупця (споживача) про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

ДПС закликає платників податків не допускати необґрунтованого підвищення цін на товари, що мають істотну соціальну значущість для населення, та попереджає про встановлену законодавством відповідальність (вилучення необґрунтовано одержаної виручки та штраф).

Також читайте: НБУ оновив підстави для штрафу

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.