Як сплачувати ПДВ в умовах воєнного стану

Як сплачувати ПДВ в умовах воєнного стану

Податкова служба інформує з питання як сплачувати ПДВ в умовах воєнного стану.

Платники податків з метою забезпечення декларування податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягають сплаті до бюджету за лютий 2022 року, податкові зобов’язання та податковий кредит декларують з урахуванням низки особливостей.

Якщо податкові зобов’язання та податковий кредит станом на 24 лютого підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН):

  • відображаються у відповідних розділах податкової звітності у загальному порядку;

Якщо податкові зобов’язання та податковий кредит станом на 24 лютого та до кінця дії воєнного стану не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та розрахунками коригування до них, вони відображаються в звітності з ПДВ на підставі:

  • наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансовузвітність в Україні”.

Це можуть бути (не виключно):

  • документи РРО,
  • акти приймання – передачі,
  • акти виконаних робіт/наданих послуг тощо.

Після завершення дії воєнного стану платники зобов’язані забезпечити реєстрацію в ЄРПН всіх податкових накладних та розрахунків коригування. Усі податкові зобов’язання та податковий кредит, задекларовані платниками під час дії такого воєнного стану підлягають обов’язковому уточненню з урахуванням даних зареєстрованих в ЄРПН.

Форма податкової накладної/розрахунку коригування, з урахуванням змін, буде доступна платникам податків після завершення воєнного стану.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.