Як захистити конфіденційність інформації про компанію в інтернеті: практичні поради

Як захистити конфіденційність інформації про компанію в інтернеті: практичні поради

Виявляється, доволі часто керівники компаній забувають про елементарні правила захисту інформації в інтернеті, покладаючись на надійність розробників програм. Однак саме така непродуманість щодо конфіденційності призводить до того, що у відкритому доступі можна знайти майже будь-які дані – аж до паролів та комерційних таємниць.

Про те, як можна гарантувати інформаційну безпеку компанії, розповів Артем Старосєк, CEO Molfar, під час VI Міжнародного форуму із захисту бізнесу “Юридичної практики”.

Конфіденційність документів та переписки

Закрита інформація про компанію легко може опинитись у вільному доступі, якщо не перевірити налаштування низки програм, які часто використовують працівники в процесі організації роботи.

Найперше варто перевірити налаштування доступу, тобто встановити обмежений чи закритий доступ у таких програмах:

  • онлайн-схеми: Coggle, MindMeister;
  • створення презентацій: Slideshare, Prezi;
  • таск-менеджери: Trello, Jira.

Крім того, Артем Старосєк радить користуватися захищеними месенджерами, скріншотерами та не забувати чистити метадані з фотографій, які надсилаєте іншим людям:

Як захистити конфіденційність інформації про компанію в інтернеті: практичні поради

З презентації Артема Старосєка

Як захиститись від зламу акаунтів

Злам акаунтів на пошті, в месенджерах чи інших програмах може створити серйозні проблеми для компанії або окремих її працівників та розкрити важливу інформацію про діяльність фірми.

Для того щоб мінімізувати ці ризики, необхідно:

  • перевірити, від кого надходить інформація в повідомленнях (часто зловмисники маскуються під назви та сайти відомих фірм, що важко перевірити, тому потрібно уточнювати всю інформацію на офіційних сайтах);
  • не переходити за посиланнями, які надходять у листах від незнайомих людей.

Також захистити акаунт допомагає розумний вибір пароля: експерт радить користуватися різними складними паролями для кожного сервісу та зашифрованими менеджерами паролів.

Як захистити конфіденційність інформації про компанію в інтернеті: практичні поради

З презентації Артема Старосєка

Публікації в соцмережах можуть зашкодити не лише відомим людям, які в певний час поширили неприйнятні фото чи дописи. Бувають випадки, коли звичайна на перший погляд, буденна публікація може розкрити забагато інформації та навіть нашкодити майбутнім угодам чи репутації фірми. Тому А. Старосєк радить ретельно перевіряти наявність персональних даних на фото (наприклад, фото з підписанням договору), архіви власних соцмереж (чи не містять вони інформації, яка може згодом зашкодити або бути використаною для дискредитації).

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *