Є реальна можливість відновити роботу ВРП у липні — Богдан Моніч, голова РСУ

Є реальна можливість відновити роботу ВРП у липні — Богдан Моніч, голова РСУ

Сьогодні, Ради суддів України визначила нову дату проведення ХІХ позачергового з’їзду суддів України. Суддівський форум призначено на 11-13 липня ц.р. у місті Києві. Зокрема, основним лейтмотивом проведення з’їзду є якнайшвидше відновлення роботи Вищої ради правосуддя, в якій сьогодні повноважні лише 4 члени.

Про організацію проведення з’їзду суддів в умовах війни та про перспективи відновити роботу ВРП найближчим часом «Юридичній практиці» прокоментував голова Ради суддів України Богдан Моніч.

— Пане Богдане, чим зумовлено рішення про проведення з’їзду суддів в нинішніх умовах?

— Нагальність проведення позачергового з’їзду суддів України очевидна. Вища рада правосуддя це конституційний орган, який повинен працювати. Це викликано й тим, що Етична рада висловила позицію щодо діючих членів ВРП. І З’їзду суддів не доведеться долати негативні висновки відносно членів ВРП, обраних від суддівського корпусу. Нам необхідно заповнити 8 вакансій.

— Які фактори враховувалися при обранні місця проведення з’їзду суддів?

— Місцем проведення з’їзду обрано будівлю Київського апеляційного суду. По-перше, до Києва є залізничне сполучення. По-друге, цей суд має окреме приміщення яке може вмістити делегатів з’їзду та запрошених осіб. Крім того вирішується питання безпеки, оскільки там наявний підземний паркінг. Його можна використати як укриття у разі повітряної тривоги.

— Чи буде необхідний кворум для роботи?

— Ми попередньо опрацьовували ці питання. Список делегатів верифіковано. В більшості випадків, особливо з регіонів де немає активних бойових дій, делегати готові приїхати на з’їзд. Окрім того, багато суддів виїхали з окупованих територій.

На з’їзд суддів обрано 288 делегатів. Для кворуму необхідно присутність 2/3 від обраних делегатів. Тобто для початку роботи з’їзду мають зареєструватися 192 делегата. А для прийняття рішень необхідно 145 голосів «За».

— Чи можна з’їзд суддів провести дистанційно?

— Такі ідеї висловлювалися. Але сьогодні лише проводяться консультації такої можливості. Якщо буде розроблено законопроект, то Рада суддів України долучиться до його обговорення. Якщо буде прийнято відповідний закон, то будемо його виконувати. Тобто коригувати це питання ми зможемо.

— Обрання представників тільки від суддівського корпусу буде не достатньо для відновлення роботи ВПР. Яка ситуація у інших суб’єктів призначення членів ВРП?

— Загалом всі ідеї зараз на рівні консультацій.

Моє особисте бачення, що «правила гри» для всіх мають бути однаковими. Щоб в подальшому формування ВРП не було поставлено під сумнів.

Що стосується науковців, то в роботі їх з’їзду оголошено перерву. У них вже визначені кандидати. Тому теоретично вони як і судді можуть визначити дату та місце проведення з’їзду.

Але згідно закону вони мають зібратися і розглянути негативну рекомендацію Етичної ради.

То ж цілком реальна можливість до 12 липня ц.р. відновити роботу Вищої ради правосуддя.

Представник прокуратури теж під час проведення консультацій вказував на можливість проведення конференції прокурорів.

Щодо проведення з’їзду адвокатів України, то два тижні тому, представники адвокатського корпусу вказували на неможливість його проведення. Але я не думаю що їм потрібно втрачати квоту у Вищій раді правосуддя.

Сподіваюсь, що наше рішення і наші дії, спонукатимуть усіх суб’єктів формування ВРП прискоритись у цьому питанні.

(Бесіду вів Анатолій Гвоздецький,
«Юридична практика»)

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.