ЄСПЛ підтримав «право на забуття» у справі щодо анонімізації статті про водія, що спричинив смертельне ДТП

ЄСПЛ підтримав «право на забуття» у справі щодо анонімізації статті про водія, що спричинив смертельне ДТП

«Право на забуття», або ж «право бути забутим» (англ. right to be forgotten) у контексті меж права на свободу вираження поглядів проаналізував Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у справі «Hurbain v. Belgium».

ЄСПЛ констатував відсутність порушення статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право передавати інформацію без втручання органів державної влади.

Справа стосувалася судового рішення, яке зобов’язувало видавця анонімізувати статтю в електронному архіві газети, виключивши ім’я водія, який спричинив смертельне ДТП у 1994 році.

Національні суди вирішили захистити «право на забуття», оскільки пошук в Google за ім’ям водія видавав саме цю стару статтю, шкодячи репутації людини, яка вже відбула покарання і була реабілітована. Таким чином створювалась «віртуальна судимість».

ЄСПЛ погодився з національними судами, що накладення обов’язку анонімізувати статтю 20-річної давності є пропорційним втручанням у право на свободу вираження поглядів видавця з огляду на законність мети – захист права на повагу до приватного життя водія.

Водночас ЄСПЛ окремо зазначив, що жодне ЗМІ не зобов’язане систематично та постійно перевіряти свої архіви, допоки не отримає конкретного запиту.

Марина ЯСИНСЬКА, «Юридична практика»

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *