Європарламент надасть Україні макрофінансову допомогу у розмірі 1,2 млрд євро

Європарламент надасть Україні макрофінансову допомогу у розмірі 1,2 млрд євро

Європейський парламент проголосував за виділення Україні додаткових ресурсів фінансової підтримки шляхом започаткування нової екстреної програми макрофінансової допомоги у сумі 1,2 млрд євро.

Рішення про надання фінансової допомоги ухвалено у безпрецедентно короткі строки. Далі макрофінансову допомогу має схвалити Рада Європейського Союзу.

Відзначимо, що нещодавно Міністр фінансів провів зустріч з послами країн G7 та ЄС.

«Я надзвичайно вдячний Вам за ту рішучу підтримку, яку ми наразі отримуємо. Це важливо для нас! Безпрецедентно швидке рішення про надання Україні макрофінансової допомоги ЄС є не лише внеском у макрофінансову стабільність держави, а й потужним сигналом міжнародним ринкам», – зазначив під час зустрічі Сергій Марченко.

Нагадаємо, що 24 січня 2022 року Європейська Комісія оголосила про виділення Україні додаткових ресурсів фінансової підтримки у сумі 1,2 млрд євро. Перший транш такої допомоги складатиме 600 млн євро і є безумовним. Другий транш Україна отримає після виконання узгоджених сторонами короткострокових заходів щодо впровадження структурних реформ.

Кошти макрофінансової допомоги ЄС будуть спрямовані на підтримання фінансової стабільності в Україні.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *