Європарламент закликав ЄС запровадити додаткові санкції проти Росії

Європарламент закликав ЄС запровадити додаткові санкції проти Росії

Європарламент закликав Раду Європейського Союзу запровадити додаткові санкції щодо Росії у зв’язку з війною проти України. Відповідна Резолюція була прийнята на пленарному засіданні 7 квітня. За неї проголосували 513 євродепутатів, проти були 22, ще 19 — утрималися.

Європарламент висловив обурення у зв’язку з повідомленнями про звірства російських збройних сил і вимагає притягнути до відповідальності винних у військових злочинах.

Енергетичне ембарго

Зокрема, євродепутати закликають запровадити «негайне повне ембарго на імпорт російських нафти, вугілля, ядерного палива та газу». Це має супроводжуватися планом забезпечення безпеки постачання енергоносіїв до ЄС, а також стратегією «скасування санкцій у разі, якщо Росія зробить кроки до відновлення незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та повністю виведе свої війська з території України».

Виключення рф з G20 та інших міжнародних організацій

«Існуючі санкції тепер мають бути в повному обсязі та ефективно запроваджені в усьому ЄС та міжнародними союзниками ЄС у першочерговому порядку», — наполягають євродепутати. вони закликають лідерів ЄС виключити Росію з G20 та інших багатосторонніх організацій, таких як Рада ООН з прав людини, Інтерпол, Світова організація торгівлі, ЮНЕСКО та інших, «що стало б важливою ознакою того, що міжнародна спільнота не повернеться до звичайних справ із державою-агресором».

Інші обмеження

Щоб зробити санкції більш ефективними, Європарламент закликає:

  • виключити всі російські банки із системи SWIFT,
  • заборонити всім суднам, пов’язаним з росією, заходити до територіальних вод ЄС та швартуватися в портах ЄС,
  • заборонити здійснювати автомобільні вантажні перевезення з росією та білоруссю,
  • накласти арешт на всі активи, які належать російським чиновникам або олігархам, пов’язаним з режимом путіна, їхнім довіреним особам та підставним особам, а також активам у білорусі, пов’язаним із режимом лукашенка.

Євродепутати також наголошують, що винні у військових злочинах мають бути притягнуті до відповідальності та закликають створити спеціальний трибунал ООН за злочини в Україні.

Санкції проти білорусі

Вказуючи на участь білорусі у війні в Україні, резолюція вимагає, щоб санкції проти білорусі відображали санкції, введені проти росії, щоб закрити будь-які лазівки, які дозволяють путіну використовувати допомогу лукашенка для обходу санкцій.

Підтримка України

Європарламент вчергове заявляє, що постачання зброї має продовжуватися та збільшуватися, щоб Україна могла ефективно захищатися. Євродепутати підтримують подальшу оборонну допомогу, яку надають українським Збройним Силам окремо країни-члени ЄС та колективно через Європейський фонд миру.

Відзначаючи, що майже 6,5 мільйона громадян України стали внутрішньо переміщеними особами, а понад 4 мільйони втекли з країни через війну, євродепутати закликають створити безпечні гуманітарні коридори для евакуації мирних жителів, які рятуються від бомбардувань, а також посилити мережу гуманітарної допомоги ЄС в Україні.

В Резолюції також засуджується російська риторика та наголошується що застосування росією зброї масового знищення матиме найтяжчі наслідки.

 

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.