Інститут кримінальних проступків запрацює з 1 липня 2020 року

20 грудня набув чинності Закон № 321-IX щодо відтермінування Закону, яким було запроваджено інституту кримінального проступку.

З повним текстом Закону зручно ознайомитися у ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Нагадуємо, що до 28 грудня найповніше джерело систематизованої, достовірної правової інформації можна придбати за дуже приємною ціною. З іншими святковими пропозиціями можна ознайомитися тут.

Закон вносить зміни до пункту 1 Розділу ІІ «Перехідні положення» Закону № 2617-VIII, визначивши дату набрання ним чинності з 1 липня 2020 року.

При розгляді проекту Закону у першому читанні нардепи планували введення інстутуту з 1 січня 2021 році. Але до другого читання профыльний комытет запропонував значно зменшити строк, що підтримала Верховна Рада.

Нагадуємо, що Законом № 2617-VIII від 22 листопада 2018 року до чинного Кримінального кодексу було внесено зміни яким було запроваджено інститут кримінального проступку. Зміни торкнулись як самого поняття діяння щодо якого здійснюється кримінально-правова охорона (ст. 11 КК), так і його видів (ст. 12 КК). Відповідно до внесених змін діяння, які раніше відносились до категорії злочинів невеликої тяжкості (ч. 2 ст. 12 КК), переведено до категорії кримінальних правопорушень.

Ззакон встановлює механізм швидкого розслідування кримінальних правопорушень невеликої тяжкості та зменшує навантаження на слідчі органи досудового розслідування, оскільки їх повноваження під час досудового розслідування кримінальних проступків зможуть здійснювати співробітники інших підрозділів, зокрема, органів Національної поліції, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.