Жінка, яка молилась за поділ України і приєднання до РФ, сидітиме 5 років

Жінка, яка молилась за поділ України і приєднання до РФ, сидітиме 5 років

Харківський апеляційний суд залишив без змін вирок, яким громадянку засуджено до 5 років позбавлення волі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 8 грудня.

За матеріалами справи, у період із 17 по 31 березня 2022 року мешканка Харкова у період поширювала у Facebook сепаратистські заклики із елементами розпалювання національної ворожнечі. Також виправдувала збройну агресію Росії. Зверталась до військово-політичного командування РФ і наполягала на необхідності ракетних ударів по західноукраїнських областях. Спонукала підтримати «воїнів Новоросії» і ділила громадян України на «західних» та «східних».

Жінка писала у Facebook, що журналістське опитування мешканців Харкова показало їх бажання бути з Росією, закликала: «Давайте помолимся сейчас чтобы Новороссия и Украина разделились по Днепру», «Харьков за Россию…». Зверталась до Росії та її президента, прохаючи звільнити Харків від «западенских террористов», «украинских фашистов», зупинити фашизм, підірвати залізничні шляхи, запустити ракети по західній Україні, нібито щоб вони відчепились назавжди від східної. Також підтримувала вимушену евакуацію з Харкова людей, які родом із західної України, писала про недопустимість шлюбів між уродженцями західноукраїнських та східноукраїнських областей.

Прокуратура спиралась на дві лінгвістичні експертизи, у висновках, яких йшлося, що авторка закликає до сеператизму, незаконного поділу країни, виправдує військову агресію і глорифікує окупантів.

Підсудна не погодилась із 5 роками в’язниці і просила «призначити їй умовний строк покарання або домашній арешт». Вона переконана, що доказів вини немає, посилалась на Конституцію України, що кожна людина має право висловлювати свої думки.

Громадянка підтвердила, що в суді першої інстанції визнала провину частково, бо справді робила публікації у Facebook. Зокрема, постила історичні карти 1919 року, щоб нагадати історію країни та хвилювалась за Харків, що з ним буде те, що і з Маріуполем, оскільки бачила велику кількість військових, які приїхали зі зброєю із західної України та вважала, що по місту будуть стріляти. Щоб зупинити війну і зберегти людям життя, намагалась молитися за Україну та рідний край. Запевнила, що не підтримує ворожнечу між Україною та РФ.

«У зв’язку з розпочатими бойовими діями, повинна була захищати права рідного краю та «языка Конституции Украины», оскільки вважає, що кожна людина має право на свою думку та свої висловлювання в соціальних мережах Facebook та не несе за це кримінальну відповідальність, згідно Конституції України», — наводиться позиція обвинуваченої у тексті рішення.

Зрештою, вона також пожалілась на порушення з боку працівників СБУ під час її затримання 5 квітня 2022 року. Силовики нібито пошкодили вхідні двері квартири і не опечатали. Зі слів жінки, внаслідок цього квартиру пограбували і вона хоче, щоб СБУ відшкодувала 50 тисяч гривень.

Однак вимоги обвинуваченої задоволено не було.

Апеляційний суд вважає, що доказів достатньо. Тим більше, що злочини своєно під час воєнного стану, в умовах збройної агресії проти України.

Пом’якшити покарання суд також не погодився. Адже перша інстанція вже врахувала ті обставини, на які посилається обвинувачена в своїй апеляційній скарзі. А саме особу підсудної, яка раніше не судима, має неповнолітього сина 17 років, не працює. Загалом суд не встановив будь-яких обставин, які пом’якшують чи обтяжують покарання.

Джерело: protocol.ua

Поделиться