Кабмін призначатиме і звільнятиме директора НАБУ – прийнято за основу законопроєкт

Кабмін призначатиме і звільнятиме директора НАБУ – прийнято за основу законопроєкт

Сьогодні депутати підтримали прийняття за основу законопроєкту № 5459-1 “Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України”.

Законопроєкт має на меті привести статус НАБУ у відповідність до Конституції у зв’язку із рішеннями КСУ щодо визнання неконституційними положень закону про НАБУ про повноваження Президента, а також про визнання неконституційним Указу Президента № 218/2015 про призначення А. Ситника директором НАБУ.

Зокрема, законопроєкт пропонує встановити статус НАБУ як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом замість державного правоохоронного органу.

Встановлюється, що координувати діяльність Бюро буде Кабінет Міністрів (проте він не зможе затверджувати положення про НАБУ та скасовувати акти цього органу).

Кабінет Міністру отримує повноваження щодо:

  • звільнення директора НАБУ з посади, якщо за це проголосувало не менш ніж дві третини від посадового складу КМУ;
  • визначення членів Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Національного бюро;
  • призначення одного з двох поданих Конкурсною комісією кандидатів директором Національного бюро.

Директор НАБУ представлятиме питання діяльності Бюро на засіданнях Кабміну, подаватиме на розгляд уряду розроблені законопроєкти, акти Президента та Кабінету Міністрів.

Визначається, що особа, призначена на посаду директора Національного бюро, продовжить здійснювати всі повноваження до моменту призначення нового директора за результатами відкритого конкурсного відбору на зайняття цієї посади.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *