Кабмін схвалив проєкт Державного бюджету України на 2023 рік до другого читання

31 жовтня Кабмін схвалив проєкт Закону «Про Державний бюджет України на 2023 рік» до другого читання.

«Проект Державного бюджету України на 2023 рік розробив Мінфін до розгляду парламентарями у другому читанні з урахуванням пропозицій народних депутатів і скоригованих макропоказників. Незмінним залишився загальний ресурс на національну безпеку і оборону – 1 трлн 141,1 млрд грн, або 18,2% ВВП. Прогнозований дефіцит держбюджету 2023 року становить понад 20% ВВП. Мінфін продовжує роботу над залученням міжнародної допомоги від ЄС, США, МВФ та інших наших надійних партнерів для покриття дефіциту», – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Зазначається, що у схваленому законопроєкті враховано скоригований прогноз зростання ВВП на 2023 рік до 3,2% (замість попереднього прогнозу в 4,6%) з урахуванням збереження високих безпекових ризиків, а також ризиків продовження атак на об’єкти енергетичної системи України й інші об’єкти критичної інфраструктури України. 

Натомість прогноз інфляції зменшився з 30% до 28%.

“Завдяки скоригованим макропоказникам та податковим змінам дохідну частину державного бюджету запропоновано збільшити на понад 50 млрд гривень. Так, доходи держбюджету 2023 року передбачено у сумі 1,3 трлн гривень.

Видатки становитимуть 2,6 трлн грн, що на 66,8 млрд грн більше, ніж в проекті Державного бюджету України на 2023 рік, представленому до першого читання”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, збільшено обсяги видатків:

    на виплату пенсій (на 38,9 млрд грн – до 271,9 млрд грн);

    Фонду ліквідації наслідків збройної агресії (на 16,1 млрд грн – до 35,5 млрд грн);

    на науково-технічну діяльність, пільгові кредити для внутрішньо переміщених осіб і для розвитку підприємництва.

Рада затвердила проєкт Бюджету на 2023 рік у першому читанні

Держбюджет 2023: якими будуть прожитковий мінімум і мінімальна зарплата?

Кабмін затвердив проєкт Держбюджету на 2023 рік

Усі ризики для бізнесу – як на долоні з рішенням LIGA360. Юридичні, договірні, майнові та медіа ризики контролюються з єдиного цифрового простору. Спробуй корпоративне рішення LIGA360 прямо зараз.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *