Кабмін створив додатковий державний механізм страхування безпеки польотів в Україні

Уряд прийняв рішення про виділення Мінінфраструктури коштів з резервного фонду Державного бюджету України для гарантування безпеки польотів повітряних суден у повітряному просторі країни. Відповідне рішення ухвалено 13 лютого, повідомив Урядовий портал.

Для цього за погодженням з бюджетним комітетом Верховної Ради України, обсяг резервного фонду Держбюджету збільшено на 16,6 млрд грн.

Зазначається, що кошти зберігатимуться на окремому ексроу-рахунку Мінінфраструктури та, у разі потреби, використовуватимуться для гарантування безпеки польотів в Україні для страхових компаній, компаній-перестрахувальників, лізингових компаній та авіаперевізників.

«Сьогоднішнє рішення – це сигнал для міжнародної спільноти, що Україна готова брати на себе фінансові зобов’язання за безпеку літаків в українському повітряному просторі. Зокрема, вже від завтра ми починаємо гарантувати реальними грошовими коштами фінансові зобов’язання лізингових компаній.

Виділені кошти покривають страхові випадки для не менше ніж 23 повітряних суден.Вкотре наголошу, що підстав для паніки немає, українське небо залишається відкритим, більшість польотів до та з України здійснюються у штатному режимі. Ми на постійному зв’язку з нашими міжнародними партнерами та українськими компаніями для попередження будь-яких можливих кризових ситуацій», – прокоментував Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Вирішено, що після врегулювання та нормалізації зовнішньополітичної ситуації невикористані кошти буде спрямовано до державного бюджету.

Введення воєнного стану: які наслідки та обмеження

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *