Кабмін звільнив від державного експортного контролю низку товарів військового призначення та подвійного використання

Уряд звільнив від державного експортного контролю низку товарів військового призначення та подвійного використання.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні 9 грудня 2022 року, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Війна вимагає від нас швидких рішень та швидких дій. Надто в сфері, пов’язаній з посиленням обороноздатності країни, захистом населення. За поточних умов процедура державного експортного контролю триває 2 – 3 місяці, і цього часу у нас іноді немає. Тому ми звільнили від держконтролю окремі товари військового та подвійного призначення, які потрібні нашим бійцям на фронті вже зараз. Або потрібні представникам деяких професій, наприклад журналістам, що виїздять в зону бойових дій. Також звільнено від державного експортного контролю товари подвійного призначення, необхідні для захисту, зокрема, й цивільного населення», – роз’яснила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Рішенням Уряду затверджено перелік товарів військового призначення та подвійного використання, на міжнародні передачі яких не поширюється дія Закону «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» у період дії воєнного стану на території України.

У переліку, зокрема, є:

    металеві та неметалеві броньовані пластини, виготовлені відповідно до військових стандартів, або придатні до військового використання (номери позицій ML13.а.1, ML13.а.2)

    шоломи, виготовлені відповідно до військових стандартів, корпуси шоломів, амортизаційні підкладки (позиція ML13.с)

    бронежилети або захисний одяг, зокрема м’які бронежилети або захисний одяг, виготовлені за військовими стандартами або технічними умовами, їх еквіваленти, а також спеціально призначені для них компоненти, пластини для твердих бронежилетів (позиції ML13.d.1, ML13.d.2)

    захисні костюми, рукавиці, взуття, спеціально призначені чи модифіковані для захисту від вражаючих факторів (позиції 1А004.b.1, 1А004.b.2, 1А004.b.3) тощо.

Мінекономіки роз’яснило, що ухвалене рішення сприятиме оперативному, належному та безперервному забезпеченню Збройних Сил України, об’єктів і галузей економіки та населення засобами індивідуального захисту.

Отримуй максимум інформації для ухвалення юридичних рішень. Усе законодавство й судова практика, аналітика й правова картина дня – є у рішенні LIGA360:Юрист. Замов прямо сьогодні.

Джерело

Поделиться