Керівника адвокатського об’єднання затримано за спробу заволодіння 400 тис. дол. США

Прокурори Київської міської прокуратури спільно зі слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, затримали керівника адвокатського об’єднання та його пособника при спробі шахрайським шляхом заволодіти коштами подружжя в особливо великих розмірах під приводом вирішення питань у Міністерстві юстиції, органах Національної поліції та судах (ч. 4 ст. 190 КК України).

До органу досудового розслідування звернулися чоловік із дружиною із заявою про спроби невідомих осіб незаконно заволодіти їхнім майном шляхом подання чисельних позовних заяв до судів різних юрисдикцій про стягнення неіснуючих боргів, скасування права власності на належне їм майно, заяв про вчинення кримінальних правопорушень тощо. Із жодним із позивачів подружжя не було знайомо та договорів позик з ними не укладало.

Як зупинити рейдерське захоплення? Поставте на контроль свою нерухомість у сервісі SMS-Маяк, щоб миттєво отримувати сигнали про зміни в Реєстрі речових прав. Це допоможе вчасно звернутися до державного реєстратора та до суду, і зупинити незаконні дії. Спробуйте зараз.

При цьому одразу після вчинення таких дій стосовно заявників з ними зв’язався керівник одного з адвокатських об’єднань міста Києва, який представляв інтереси подружжя раніше. Він повідомив про свою обізнаність щодо наявних проблем подружжя та запропонував свої послуги, відрекомендувавши себе як найкращого адвоката у спорах зазначеної категорії.

Під час досудового розслідування правоохоронці задокументували низку зустрічей подружжя із адвокатом, протягом яких останній запевняв їх в рішучому намірі слідчих Національної поліції щодо притягнення їх до кримінальної відповідальності та наявності обґрунтованих ризиків прийняття судами рішень не на їх користь. Також він зазначав, що вирішення судових спорів і закриття кримінальних проваджень у законний спосіб займе понад 3 роки.

Таким чином, створивши своїми діями та заявами уяву у подружжя про фактичну неможливість вирішення їх проблем у законний спосіб, 31-річний юрист запропонував своїм клієнтам передати йому у власність дві квартири у центрі Києва або надати 400 тисяч доларів США за вирішення їх питань у Міністерстві юстиції, органах Нацполіції та судах.

При цьому для передачі коштів адвокат залучив посередника, а також розробив систему паролів та умовних позначень для маскування своїх протиправних дій.

У четвер, 28.10.2021, під час контролю за вчиненням злочину після отримання 400 тисяч доларів США правоохоронці затримали адвоката та посередника в порядку ст. 208 КПК України.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та звернення до суду із клопотаннями про обрання запобіжних заходів.

Також сторона обвинувачення перевіряє версію щодо причетності до шахрайської схеми працівників правоохоронних органів.

За повідомленням пресслужби Київської міської прокуратури.

Як адвокату НААУ обрати цифрове рішення для роботи? З LIGA360: Адвокат НААУ можна отримати саме той пакет інструментів, що відповідає вашому напряму діяльності й обсягу завдань. Базовий доступ до судової практики й законодавства чи максимум можливостей аналізу? Знайдіть свій тариф за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *