Коли політичні партії мають подати майнові звіти в умовах воєнного стану

Коли політичні партії мають подати майнові звіти в умовах воєнного стану

Зважаючи на звернення політичних партій, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) пояснило, коли треба подавати майнові звіти в умовах воєнного стану. Роз’яснення стосується строків подання звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за раніше не подані періоди.

У 2020 році Верховна Рада ухвалила закон за яким політичні партії повинні подати до НАЗК звіти на 40-й день після закінчення карантину, пов’язаного із коронавірусною хворобою (COVID-19).

Станом на сьогодні, датою закінчення карантину вважається 31 травня 2022 року. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236.

Водночас з 7 березня 2022 року почав діяти Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни». Він передбачає:

звіти партій повинні бути подані протягом 3 місяців після припинення чи скасування воєнного стану за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи.

Отже, звіти треба подавати за законами воєнного стану. Водночас, за умови, що протягом трьох місяців після завершення воєнного стану будуть продовжені карантинні обмеження, тоді політичні партії подаватимуть звіти відповідно до п. 5 розділу 6 Закону «Про політичні партії». Тобто не пізніше ніж на сороковий день після завершення карантину.

Наразі політичним партіям краще зосередити свої зусилля й ресурси на допомозі Збройним Силам України та наближенні нашої перемоги.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.