Комітет ООН з прав людини проводитиме розслідування військових злочинів у Бучі

Комітет ООН з прав людини проводитиме розслідування військових злочинів у Бучі

Вбивства в Бучі викликають «серйозні» питання щодо можливих військових злочинів. Про це говорить Мішель Бачелет, Верховний комісар ООН з прав людини. За її словами розслідування військових злочинів у Бучі має здійснювати незалежна комісія.

Високі посадовці ООН підтримали заклик Генерального секретаря провести незалежне розслідування вбивства десятків мирних жителів в українському місті Буча. Так в ООн відреагували на зображення з передмістя столиці України Києва.

У заяві в понеділок голова ООН з прав людини Мішель Бачелет сказала, що вона в жаху від знімків людей, які лежать мертвими на вулицях і в імпровізованих могилах.

«Звіти, що надходять з цієї та інших сфер, порушують серйозні та тривожні питання про можливі військові злочини, серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та серйозні порушення прав людини», — сказала вона.

Збережіть усі докази

Пані Бачелет закликала ексгумувати та ідентифікувати всі тіла, щоб можна було поінформувати сім’ї загиблих та встановити точні причини смерті. Вона додала, що також необхідно вжити всіх заходів для збереження доказів.

«Вкрай важливо, щоб усі зусилля були докладені для того, щоб забезпечити:

  • незалежне та ефективне розслідування того, що сталося в Бучі,
  • правду, справедливість і відповідальність, а також
  • відшкодування та засоби правового захисту для жертв та їхніх сімей», —

сказала вона.

ООН в Україні також приєдналася до заклику Генерального секретаря розслідувати те, що сталося в Бучі.

Правоохоронці в дорозі

Оснат Лубрані, координатор гуманітарних питань ООН в Україні, наголосив на жахливому насильстві проти мирних жителів у місті та в двох інших містечках поблизу столиці, Ірпіні та Гостомелі, а також в інших частинах країни.

За її словами, важливо, щоб усі повідомлення про насильство проти мирного населення перевірялися незалежно. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні намагається без зволікань відвідати ці місця.

Вона додала, що незалежне розслідування має вирішальне значення для визначення масштабів цих злочинів та забезпечення притягнення винних до відповідальності.

Пані Лубрані нагадала:

  • для держав-членів ООН захист цивільного населення є «основою» їхніх зобов’язань перед людьми у всьому світі, а
  • під час війни вони також зобов’язані виконувати зобов’язання, узгоджені згідно з Женевськими конвенціями.

«Ми будемо продовжувати уважно стежити та повідомляти про:

  • напади на школи, лікарні, медичних працівників та іншу цивільну інфраструктуру, про
  • використання важкого озброєння в житлових районах та про
  • відмову в доступі гуманітарної допомоги», —

сказала вона, виступаючи від імені ООН в Україні.

Жителі країни «пережили пекло війни більше місяця». ООН закликала до гуманітарних пауз у бойових діях, щоб мирні жителі могли безпечно залишити блокадні міста, а спеціальні служби допомоги могли доставити рятівну допомогу.

«Ми продовжуємо закликати до припинення вогню та миру в Україні», – сказала пані Лубрані. «Ми знаємо, що слова самі по собі не можуть втішити втрату близьких або замінити дії. Цю смертельну війну потрібно припинити: це єдиний спосіб покінчити з цією безглуздою втратою життя і стражданнями».

Після вторгнення Росії в Україну 24 лютого агентства та партнери ООН наразі надали критичну допомогу понад 1,4 мільйона людей.

Гуманітарний заклик у розмірі 1,1 мільярда доларів на підтримку людей в країні, розпочатий минулого місяця, профінансовано трохи більше половини.

«Начальник допомоги» в Москві

Координатор гуманітарних питань ООН Мартін Гріффітс відвідав Москву на вихідних на початку квітня. Він провів кілька зустрічей на високому рівні з представниками російського уряду, включаючи міністра закордонних справ Сергія Лаврова, а також заступника міністра закордонних справ і міністра оборони країни.

Відбудуться зустрічі глави ООН з надання допомоги з метою вивчення можливих домовленостей та домовленостей щодо гуманітарного припинення вогню.

Пан Гріффітс проведе брифінг у Раді Безпеки у Нью-Йорку у вівторок разом із Генеральним секретарем Антоніу Гутеррішем та головою Департаменту з політичних питань ООН Розмарі ДіКарло.

Після цього він сподівається поїхати в Україну, повідомляє заступник речника ООН під час брифінгу для кореспондентів у Нью-Йорку.

Зауважимо, що тим часом Росія хотіла скликати Раду безпеки ООН з приводу порушень прав людини в Бучі, натякаючи на порушення саме з боку України. Однак це засідання заблокувала Великобританія, яка нині головує в Радбезі ООН.

Раніше ООН визначила склад слідчої комісії, яка перейматиметься військовими злочинами.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.