Конституційна комісія пропонує призначати суддями з 30 років і безстроково

Комітет ВР з питань правової політики і правосуддя повідомивщо за словами Олексія Филатова в Конституційній комісії домовилися про підвищення вікового цензу суддів до 30 років. Зараз віковий ценз складає 25 років.

Крім того, деталізовано визначення функціонального імунітету судді, вирішено відмінити первинний так званий випробувальний 5-річний термін, на який призначався суддя, і призначати суддю безстроково. Заплановано надати право Президентові на призначення суддів на підставі представлення за рішенням того органу, який буде відповідальний за формування суддівського корпусу (УСЮ).

Також у рамках роботи Конституційної комісії був сформований перелік підстав для звільнення судді і припинення його повноважень, затримання судді і узяття його під варту. Погоджено, що виплата винагороди судді регулюватиметься виключно Законом про судоустрій. Нагадаємо, що у ВР був поданий законопроект № 2630яким пропонувалося уповноважити Кабмін визначати умови оплати праці суддів судів усіх юрисдикцій.

Також відмітимо, що ВАСУ, заступник голови якого Михайло Смокович входить в Комісію, наполягає на відділенні адмінсудів від системи судів загальної юрисдикції і встановленні особливих вимог для адміністративних суддів.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *