КСУ відкрив доступ до конституційних звернень

З метою забезпечення повного і прозорого інформування громадськості про свою діяльність Конституційний Суд України починає розміщення у відкритому доступі матеріалів конституційних звернень.

Конституційне звернення — це письмове клопотання в КСУ про необхідність офіційного тлумачення Конституції України і законів України з метою забезпечення реалізації або захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав юридичної особи. Суб’єктами права на конституційне звернення є громадяни України, іноземці, особи без громадянства і юридичні особи.

Тексти конституційних звернень розміщуються на офіційному веб-сайті КСУ в рубриці «На розгляді», з урахуванням законодавства про доступ до публічної інформації і про захист персональних даних.

Згідно із Законом України «Про захист персональних даних», з тексту конституційного звернення вилучатимуться відомості, на які поширюється захист персональних даних— адреса фізособи, персональні дані як самого автора клопотання, так і зведення відносно інших осіб (членів сім’ї, родичів, інших фізичних осіб), які можуть міститися в тексті при викладі суті питання. До таких персональних даних особи відносяться: національність, освіта, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, матеріальне становище, дата і місце народження, місце проживання і перебування, номер телефону, дані про особисті майнові і немайнові стосунки цієї особи з іншими особами, зокрема, членами сім’ї, а також відомості про події і явища, що відбувалися або відбуваються в особистому і сімейному житті особи і тому подібне, по яких можлива ідентифікація конкретної фізичної особи.

Суб’єктові права на конституційне звернення слід враховувати, що у випадках, коли вищезгадані відомості мають безпосереднє відношення до істоти клопотання, а їх відсутність зробить неможливим належне сприйняття викладеної в конституційному зверненні інформації, такі відомості не вилучатимуться.

За інформацією КСУ

Нагадаємо, що раніше Конституційний Суд України відкрив доступ до матеріалів конституційних представлень.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *