Людмилу Денисову звільнили з посади Омбудсменки

Людмилу Денисову звільнили з посади Омбудсменки

Сьогодні Верховна Рада України звільнила Людмилу Денисову з посади Уповноваженої ВР з прав людини, “за” – 234 депутати.

До цього представники деяких ЗМІ, првозахисники, психологи та інші особи опублікували звернення до Обмбудсменки щодо стилістики повідомлень про статеві злочини під час війни.

Вчора ж, пані Денисова заявила, що Офіс президента не влаштовує її «активна діяльність зі збору інформації про порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях». Вона наголосила, що таке звільнення буде незаконним, оскільки нещодавні зміни до законів про функціонування держслужби та місцевого самоврядування під час воєнного стану не відповідають спеціальному Закону “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”.

Дійсно, частина 3 статті 4 цього Закону дійсно передбачає, що не можуть бути припинені обмбудсмена у разі введення воєнного або надзвичайного стану в Україні чи в окремих її місцевостях.

Водночас п.4 ст.12 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” встановлює, що у період дії воєнного стану Верховна Рада України може прийняти рішення про звільнення посадової особи з посади, призначення на яку та звільнення з якої віднесено до повноважень Верховної Ради України, крім підстав, передбачених спеціальними законами, також у разі висловлення недовіри такій посадовій особі (за винятком посадових осіб, призначення на посади та звільнення з посад яких здійснюється Верховною Радою України за поданням Президента України або Кабінету Міністрів України).

Людмила Денисова була обрана на посаду Уповноваженої з прав людини 15 березня 2018 року.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.